Știri

Aston Villa 3-1 Fulham

Ce Film Să Vezi?

Șeful Fulham, Scott Parker, a reproșat jucătorilor săi că nu au fost suficient de pe drum, deoarece temerile lor asupra unui declin accentuat au urmat înfrângerii Aston Villa.

Cottagers erau în drum spre un miting din Newcastle, pe locul 17 când Aleksandar Mitrovic a făcut o greșeală cu greșeala lui Tyrone Mings de a-i concedia pe vizitatorii de top din Villa Park.

Cu toate acestea, înlocuiți Trezeguet a marcat două goluri, iar Villa a marcat trei în ultimele 12 minute. Plecau din Fulham cu trei puncte în siguranță.

Din când în când în acest joc, trebuie să înțelegeți unde vă aflați și de ce aveți nevoie. Și nu ne-am descurcat, a spus Parker.

Uneori trebuie să intrați în panică, să jucați jocul în locul potrivit.

Eram o echipă mică, dar am fost iraționali și am făcut greșeli stupide. După primul scop , am renunțat la impulsul nostru și ne-a afectat foarte mult. Și nu am putut merge suficient pe drum.

Fulham a fost un avantaj valoros în fruntea lor înainte de a lua frâiele.

Mings, care a comandat Villa în absența lui Jack Grealish, a întrerupt încercarea de a reveni la Emiliano Martinez, permițându-i lui Mitrovic să intre, în jurul portarului pentru a marca.

Cu toate acestea, Mings a reparat pentru că i-a acordat lui Trezeguet o centrare pentru a egala pentru prima dată înainte ca mijlocașul egiptean să înscrie al doilea gol. Trei minute mai târziu, cu ajutorul coechipierului Keinan Davis.

Echipa Fulham -90 Min

Echipa Fulham (Sursa: 90 Min)

Atacantul Angliei, Ollie Watkins, a adăugat un al treilea în linia de șase metri.

La pauză, jocul era 0-0. Villa a crezut că a câștigat un penalty când Watkins a intrat sub provocarea lui Mario Lemina.

Cu toate acestea, arbitrul Andy Madley s-a exclus după ce a urmărit reluarea pe episodul de pe teren.

Trezeguet încurajează Vila târzie să prospere.

Cu așteptările încurajatoare ale căpitanului grec pentru cel de-al șaptelea joc consecutiv, Villa pare să fie într-o poziție în care se află doar în urmă într-o oră.

Dean Smith spera să-l întâmpine pe Grealish la o rană a pielii. Dar o revenire la antrenament cu o zi înainte de joc a spulberat planurile managerului de la Villa.

Trezeguet- Premier League

Trezeguet (Sursa: Premier League)

Villa a avut o problemă fără mijlocașul Angliei. Mai mult, au câștigat doar unul din ultimele șase jocuri.

Și au căutat un alt rezultat dezamăgitor până când Trezeguet a fost eliminat chiar înainte ca Mitrovic să-l pună pe Fulham în față.

El a marcat două goluri în trei minute pentru a răsturna jocul în cap. Și înainte de a juca al treilea gol, înființându-l pe Bertrand Traore, care a sărit peste Watkins pentru a marca.

Cu o călătorie la Liverpool și un joc pe teren propriu împotriva lui Manchester City, aceasta a fost o revenire excelentă la modalitățile de câștig.

Are Luke Kuechly o prietenă

După ce au avansat la 44 de puncte după 29 de jocuri, cu 18 mai multe decât au avut în aceeași categorie în sezonul trecut. Villa are doar cinci puncte din clasamentul european.

Vor spera că Grealish se va întoarce la turneul de la Anfield din weekendul viitor. Dar cel puțin am demonstrat împotriva lui Fulham că pot reuși fără bunurile lor valoroase.

Cel mai mare succes al lui Fulham

Newcastle nu a reușit să câștige din nou la începutul acestei duminici. Jocul a reprezentat cele mai bune șanse ale lui Fulham de a ieși din primele trei deținute din decembrie 2020.

Se părea că ar fi planificat pentru vizitatori când Mitrovic a marcat.

Echipa Fulham (Sursa Facebook)

Echipa Fulham (Sursa: Facebook)

Promovat în prima echipă după ce a marcat cinci goluri în trei calificări la Cupa Mondială din Serbia, fostul jucător de la Newcastle și-a cerut scuze pentru includerea sa.

Dar Fulham, nu pentru prima dată în acest sezon, nu a reușit să vadă meciul terminat, Villa marcând trei goluri în spațiu de nouă minute pentru a elimina jocul.

Doar Southampton (18) și Brighton (17) au câștigat mai multe puncte în victoria din Premier League în acest sezon decât Parker.

Cu trei puncte, Fulham rămâne în zona defensivă, cu șapte jocuri rămase. Inclusiv un meci de acasă împotriva lui Manchester United. Într-o călătorie la Arsenal și Chelsea, Fulham are mari probleme.

Ultimul lor meci din sezon, acasă împotriva Newcastle pe 23 mai, pare deja că ar putea fi crucial. Dar Parker trebuie să se asigure că Fulham este în măsură să rămână neașteptat în acel moment.

Înlocuitorii s-au schimbat pentru noi, a spus echipa Aston Villa

Managerul Aston Villa, Dean Smith: Este o realizare remarcabilă, o victorie plină de caracter în cele din urmă. Credem că avem o echipă bună.

Oricum a fost acum 20 de minute. Uneori ai nevoie de jucători care să aibă impact pe bancă. Și acești trei care au venit fără îndoială au făcut asta și ne-au îmbunătățit performanța.

Abonații au schimbat jocul pentru noi. Trezeguet a venit și a făcut ceea ce i-am cerut să facă - a avut un impact. Uneori a avut ghinion în acest sezon și sunt foarte fericit pentru el.

Managerul Fulham, Scott Parker: Am crezut că suntem suficient de influenți în acest joc. Dar acum 15 minute, nu aș spune că mi-a plăcut deloc. Și este ceva ce va trebui să reparăm.

Trebuie să fim sinceri sincer. Ultimele 15 minute nu sunt ceva ce putem peria sub covor. Dacă o vom face din nou, nu vom câștiga meciuri de fotbal.

Jocurile acum sunt din ce în ce mai strânse și mai rapide, deoarece acum mai sunt șapte.