Fotbal

Barcelona 3-3 Levante: Barcelona a pierdut un avantaj de 2-0

Ce Film Să Vezi?

Barcelona a pierdut un avantaj de 2-0 și și-a văzut speranța în Liga că va avea un mare eșec atunci când a jucat cu Levante.

Lionel messi a adus vizitatorii în față cu un voleu scăzut foarte bine controlat. Înainte să-și dubleze avantajul, când Pedri se întoarse spre Ousmane Dembele Crucea urmând mingea lui Mesia.

câți fii a avut Muhammad Ali

Dar Gonzalo melero s-a îndreptat unul înapoi și Jose Luis Morales a deschis scorul 2-2.

Barcelona a revenit la conducere cu șutul puternic al lui Dembele. Însă Sergio Leon a găsit fundul plăcii târziu pentru Levante.

Barca a urcat pe locul al doilea, peste Real Madrid, dar ar fi avansat cu o victorie. Și la un punct în spatele liderilor Atletico Madrid, care au un joc în mână.

Atletico a mai rămas trei jocuri și va fi campionul Spaniei pentru prima dată din 2013-14 pentru a le câștiga pe toate.

Mijlocașul Barcei Sergio Busquets a recunoscut șansele echipei sale de a câștiga 27 de Liga în Liga sunt slabe.

A spus el că sunt foarte puține opțiuni disponibile pentru a câștiga liga acum.

Sună rău. Nu am putut câștiga jocul și am început bine. Am obținut avantajul și al doilea gol.

Dar nu am putut obține al treilea. Așa cum s-a întâmplat de atâtea ori, greșelile ne-au indus în eroare.

Acest punct înseamnă foarte puțin pentru noi. Nu ne-am reprezentat acuratețea și ei au folosit-o la maximum.

Am avut șansele noastre, dar deja am plătit pentru greșelile noastre. Și nu am avut o a doua șansă bună.

Este vina noastră și ne-am angajat. Și le permitem echipelor să înscrie când se confruntă cu noi.

Koeman a fost confuz când Barcelona l-a respins.

Barcelona părea să dețină controlul complet după ce a marcat două goluri în primele 34 de minute. În fața unei echipe levite care avea nevoie de un punct pentru a se asigura că evită retrogradarea.

cu cine este căsătorit jim nantz

Cu toate acestea, pe măsură ce fundașul Sergi Roberto a intrat și a intrat într-o poziție defensivă neobișnuită, echipa lui Ronald Koeman a început să pară slabă și a cedat de două ori în trei minute.

Melero s-a ridicat deasupra apărării Barcelonei pentru a readuce golul. Și Messi a pierdut fără grijă controlul asupra avantajului de 30 de metri, Morales votând pentru primul egal din Levante.

Ronald Koeman (Sursa: Fubo TV)

Golul lui Dembele, care a fost acordat după verificarea arbitrului în videoclip, a decis că Antoine Griezmann nu a jucat greșit.

Jorge Miramon din Levant a restabilit avantajul vizitatorilor. Dar Leon a continuat cu Gerard Pique pentru a înscrie al treilea gol rapid.

În a doua jumătate, ne-a lipsit energia. Și nu știu ce să fac în pauză, întrucât am fost sus în prima repriză, a spus Koeman.

Ne-au surprins marcând trei goluri. Și nu am nicio explicație - nu știu de ce s-a întâmplat asta.

Puternic, în jos și foarte relaxat. Întreaga echipă defensivă nu era la nivelul cerut. Câștigarea a trei goluri în 45 de minute este cel mai mare lucru pentru această echipă.

Barcelona a câștigat Copa del Rey luna trecută, dar a ieșit din Liga Campionilor în precedentele 16. Și ar putea rata titlul spaniol pentru al doilea sezon consecutiv.

Atletico va înscrie patru puncte dacă își va câștiga meciul corp la corp miercuri acasă. Împotriva Real Sociedad, pe locul cinci, înainte ca Real Madrid să joace Granada joi.