Bucks devin campioana finalei NBA

Ce Film Să Vezi?

Finalele NBA se încheie în cele din urmă cu o întorsătură surprinzătoare a evenimentelor. Milwaukee Bucks a venit din spate pentru a câștiga întreaga serie după ce a coborât cu 2-0 în primele două jocuri.

Phoenix a înfruntat Bucks cu scopul de a lega seria în jocul 6 și de a trece la jocul 7.

Cu toate acestea, Bucks au avut alte planuri, deoarece au vrut să termine seria în Game 6 și au putut să o facă.

Bucks i-au învins marți pe Suns 105-98, devenind campioni NBA pentru primul în 50 de ani.

Giannis Antetokounmpo a dat o performanță istorică pentru victorie, conducând echipa cu puncte de joc.

După Giannis, alți patru jucători au venit cu scoruri în cifre duble.

Pe de altă parte, Chris Paul a condus Suns, urmat de Devin Booker. La fel, alți trei jucători au marcat în cifre duble.

Bucks au început puternic și menținând impulsul, au venit cu o victorie la sfârșitul jocului.

Primul trimestru merge la Bucks.

Mikal Bridges a condus până la jantă, dar Giannis l-a respins la jantă și a lăsat un strat la celălalt capăt.

Devin Booker a răspuns înapoi, aruncând un jumper care a egalat imediat jocul.

Brook Lopez a venit cu un layup și ulterior Bucks a luat avantaj de patru puncte.

Chris Paul răspunse înapoi, lăsând un triplu la celălalt capăt.

În cele din urmă, Bucks au fost 8-5, în timp ce Khris Middleton a venit cu un furt și a scufundat pe celălalt capăt în tranziție.

Bucks devin campion NBA. (Sursă: Stare de nervozitate )

Bridges a răspuns apoi înapoi, aruncând un jumper. Suns a urmărit pe Bucks cu cinci puncte la jumătatea sfertului.

Middleton a doborât un triplu, extinzând avantajul la 8 puncte cu 4:45 rămase în sfert.

cât valorează net Michael Strahan

Deandre Ayton a aruncat o repriză la pasul lui Paul și a tras și un fault în acest proces.

Jae Crowder a adăugat un jumper la următoarea posesie. În timp ce Bobby Portis dărâma un triplu la celălalt capăt.

Ulterior, Cameron Payne a răspuns înapoi cu un triplu. Antetokounmpo s-a îndreptat spre jantă și a lăsat un layup și un alt layup în următoarea posesie.

Payne a adăugat un săritor cu aproximativ un minut rămas pentru a juca în sfert.

Lopez a eliminat ratarea lui Giannis în ultimele 12 secunde din sfert.

Prin urmare, sfertul s-a încheiat cu 29-16, buccii preluând conducerea asupra Suns.

Suns a revenit în al doilea sfert.

Bucks au fost 29-18 la începutul celui de-al doilea trimestru, în timp ce Cameron Payne a scăzut cu trei puncte pentru Suns.

Antetokounmpo a venit apoi cu un blocaj pe Ayton. Cameron Johnson a doborât un triplu la următoarea posesie a lui Suns.

Bobby Portis a scăpat un jumper și Booker a răspuns înapoi, dărâmând o placă.

Apoi, Bridges a adăugat o găleată, lăsând o acoperire pe următoarea posesie.

Chris Paul a renunțat la un meci și a egalat jocul cu Bucks la jumătatea sfertului.

Ulterior, a adăugat o găleată, aruncând un jumper și Suns extind avantajul la cinci puncte.

Antetokounmpo răspunse înapoi, dărâmând un jumper. Chris Paul a făcut o lovitură de salt și Suns au fost 43-38, cu 1:51 rămas în sfert.

Ulterior, Antetokounmpo a scăpat un jumper fadeaway și Ayton a răspuns înapoi aruncând o lovitură de cârlig pe aleea lui Paul.

Booker a făcut un șut, dar Giannis l-a blocat pe Booker la margine la mai puțin de un minut pentru a juca în sfert.

Chris Paul a doborât un săritor în posesia următoarei Suns.

În cele din urmă, sfertul s-a încheiat cu 47-42, iar Suns au preluat conducerea cu 5 puncte în al treilea sfert.

Bucks au depășit Suns în al treilea trimestru.

Bridges a condus direct la jantă pentru o găleată pentru stângaci, dar Giannis a blocat șutul.

Antetokounmpo a scăpat un jumper și, de asemenea, a tras un fault în acest proces. Ulterior, a adăugat un triplu la următoarea posesie.

Ayton a aruncat o bătaie pe pasul lui Paul la celălalt capăt. Booker a adăugat un jumper la buzzerul cu ceas.

Antetokounmpo și-a luat propriul rebot ofensiv și a renunțat la o întindere.

Crowder a scăpat un triplu pe celălalt capăt și, de asemenea, a atras un fault în acest proces.

Ulterior, Antetokounmpo a aruncat o lovitură. Bucks au fost 62-61 cu Suns la jumătatea sfertului.

Brook Lopez a venit cu o înverșunare acerbă pe următoarea posesie care a făcut buzna.

Paul a scăpat un jumper din linia de aruncare liberă. Crowder a adăugat apoi un triplu, reducând plumbul la 2 puncte.

Holiday a aruncat apoi un triplu la buzzer-ul de pe pasul lui Giannis.

Middleton a adăugat o găleată, aruncând un jumper pe următoarea posesie.

Booker a ridicat mingea slabă și a venit cu o întindere în tranziție. De asemenea, l-a găsit pe Frank Kavinsky pentru o minge în următoarea posesie.

În cele din urmă, sfertul s-a încheiat cu 77-77, jocul fiind egalat în al patrulea sfert.

Bucks câștigă victoria în al patrulea sfert.

Ambele echipe au egalat la 79-79 la începutul trimestrului patru. Holiday a scăpat apoi un triplu, dându-i pe Bucks conducător în joc.

Paul a răspuns înapoi aruncând un plutitor și, de asemenea, tras un fault în procesul care a egalat încă o dată jocul.

Cu toate acestea, Bucks au preluat din nou conducerea. Giannis a venit cu un blocaj asupra lui Paul și a aruncat ratarea lui Middleton în următoarea posesie.

Paul a scăpat apoi un jumper în spate pe celălalt capăt. Booker a condus la jantă după un jumper, dar Antetokounmpo a venit cu un blocaj.

Portis a venit apoi cu un strat pe celălalt capăt. Booker răspunse cu un jumper fadeaway.

Middleton l-a găsit pe Giannis pentru o scufundare la jumătatea sfertului.

În cele din urmă, Suns l-au urmărit pe Bucks cu șase puncte, în timp ce Crowder a scăpat un jumper.

Răspunse Middleton înapoi, doborând un jumper. Antetokounmpo a venit cu o repriză pe următoarea posesie.

Răspunse Ayton, lăsând un strat pe celălalt capăt. Jrue Holiday a găsit Antetokounmpo pentru jumperul cu o singură mână.

Booker a renunțat apoi la un layup, iar Suns au redus avantajul la patru puncte, cu un minut rămas de jucat în sfert.

Middleton a doborât un jumper la celălalt capăt. Suns a ratat multe fotografii și în cele din urmă Chris Paul a renunțat la o întindere.

În cele din urmă, jocul s-a încheiat 105-98, cu Bucks câștigând.

Giannis Antetokounmpo i-a condus pe Bucks să câștige pentru prima dată în cincizeci de ani.

A terminat jocul, marcând 50 de puncte la maxim și 14 recuperări dublu-dublu împreună cu 2 pase decisive și a devenit primul jucător din istoria NBA cu peste 40 de puncte, peste 10 recuperări și peste 5 blocuri într-un joc de finală.

În plus, a câștigat finala MVP pentru performanța sa din serie.