Bucks a redus avantajul seriei la 2-1 cu o victorie în jocul 3

Ce Film Să Vezi?

Milwaukee Bucks și Phoenix Suns s-au confruntat reciproc pentru meciul 3 din finala NBA.

Cu două victorii sub centură, Suns au căutat o nouă victorie în Jocul 3.

Cu toate acestea, Bucks au avut alte planuri, deoarece au ieșit puternici în joc și, în cele din urmă, au câștigat.

Bucks i-au învins pe Suns cu 120-100, reducând avantajul seriei la 2-1 duminică.

Giannis Antetokounmpo a condus Bucks, obținând puncte în joc, iar jucătorul Bucks a venit cu o performanță mai bună pentru a-l susține pe Giannis.

În timp ce alți patru jucători ai Bucks au marcat în cifre duble alături de Giannis.

Pe de altă parte, Chris Paul a condus Suns. În ciuda faptului că cinci jucători ai Suns au marcat în cifre duble, niciunul dintre jucători nu a ajuns la 20 de puncte.

Prima repriză puternică a lui Bucks le-a dat o victorie confortabilă asupra Suns.

Suns au preluat conducerea în primul sfert.

Jrue Holiday a început primul trimestru cu un triplu pentru Bucks. În timp ce Deandre Ayton a venit cu un plan la celălalt capăt.

Giannis Antetokounmpo l-a găsit pe Brook Lopez pentru o pregătire, adăugând o altă găleată pentru Bucks.

Chris Paul a răspuns apoi cu un jumper și Antetokounmpo a scăpat-o pe dorul lui Jrue Holiday.

Ulterior, Paul a doborât un săritor, iar Suns au egalat jocul la 10-10, cu 7:24 rămase în sfert.

Khris Middleton a venit cu un săritor la celălalt capăt și Ayton a răspuns înapoi, dărâmând un pas în pasul lui Paul.

Jocul a egalat încă o dată Middleton a scăzut cu un triplu, iar Bucks iau conducerea.

Cu toate acestea, Suns au venit cu găleți spate-la-spate și au preluat conducerea peste Bucks la jumătatea sfertului.

Antetokounmpo răspunse apoi înapoi cu o cufundare cu două mâini.

Suns au fost 18-19, în timp ce Ayton l-a doborât pe un jumper peste Giannis, cu 4:07 rămase în sfert.

Middleton a venit apoi cu un jumper pull-up, dându-i pe Bucks la conducere.

Booker a doborât apoi un capăt lung cu trei puncte la celălalt capăt și Jae Crowder a adăugat un alt triplu.

Suns au luat un avans de cinci puncte la mai puțin de două minute pentru a juca în sfert.

În cele din urmă, sfertul sa încheiat cu 28-25, iar Suns au preluat conducerea în primul sfert.

Bucks fac o revenire în al doilea sfert.

La începutul celui de-al doilea sfert, Bucks au egalat jocul, iar apoi Giannis a scăpat de dorul lui Bobby Portis, dându-i pe Bucks conducerea.

Paul a aruncat o lovitură de salt peste Antetokounmpo, care a egalat din nou jocul.

Cameron Payne a bătut un plutitor, iar Suns au luat șase puncte de avans.

Brook Lopez răspunse înapoi, lăsând o bătaie în pasul lui Jrue Holiday. Middleton a mai făcut o găleată, dărâmând un triplu.

Paul a scăpat de un jumper lung, iar Suns au preluat un avans de trei puncte. P.J Tucker l-a găsit pe Giannis pentru o lovitură după ce Lopez a ratat un șut.

Antetokounmpo a tras un fault în timp ce aruncă un șut cu cârlig. Bucks au fost cu 44-38 la jumătatea sfertului.

Bucks preiau conducerea în al doilea sfert. (sursă: Stare de nervozitate )

Ulterior, Devin Booker a doborât un triplu, iar Paul l-a găsit pe Frank Kaminsky pentru o repriză în următoarea posesie.

Jrue a scăpat un jumper și l-a găsit și pe Tucker sub jantă pentru o întindere. Antetokounmpo a adăugat un layup.

În timp ce Cameron a condus la jantă și a scăpat un strat și, de asemenea, a tras un fault în acest proces.

Tucker a doborât un colț cu trei puncte la pasul lui Jrue. Jrue l-a blocat apoi pe Booker din spate și l-a găsit pe Middleton pentru o pasă.

Bobby Portis a lăsat o trecere în trecerea lui Holiday. În cele din urmă, a adăugat un triplu la următoarea posesie.

Sfertul s-a încheiat cu 60-45, buccii preluând 15 puncte de avantaj asupra Suns.

Bucks continuă să domine în al treilea sfert.

Booker a început al treilea trimestru, lăsând un jumper lung. În timp ce Giannis a trecut de Mikal Bridges și a lăsat un strat la celălalt capăt.

Crowder a doborât un triplu și Giannis a răspuns înapoi, dărâmând o cuibă.

Cameron Johnson se îndreptă direct spre jantă și doboară o cuibă peste Tucker.

cât câștigă stilurile aj

El a adăugat o altă găleată, lăsând o întindere pe următoarea posesie.

Crowder l-a blocat pe Tucker, eliminând mingea din afara terenului. În cele din urmă, Bridges a ridicat mingea și a dărâmat un dunk la celălalt capăt.

Ulterior, Jrue Holiday a răspuns înapoi, aruncând un triplu. Johnson a aruncat un triplu pe cealaltă parte.

Au fost 77-71, cu 4:31 rămase în sfert, în timp ce Holiday a doborât un triplu, cu ceasul împușcat.

Paul se îndreptă direct spre jantă și lăsă o placă. Crowder a adăugat o altă găleată, aruncând un indicator cu trei.

Jrue a doborât un triplu la mai puțin de două minute pentru a juca în sfert.

Antetokounmpo a tras un fault în timp ce dărâma un jumper. Ulterior, Pat Connaughton a doborât un triplu cu 1.6 rămas în al treilea trimestru.

Prin urmare, Bucks au dominat sfertul până la final, încheind 99-76 și luând 23 de puncte de avans.

Bucks au preluat conducerea și au redus avantajul seriei.

Connaughton l-a găsit pe Antetokounmpo sub jantă, în timp ce Antetokounmpo a scăpat un dunk.

Crowder răspunse înapoi, dărâmând un triplu. Paul a adăugat apoi un jumper la următoarea posesie.

Lopez a doborât un triplu și Payne a răspuns înapoi cu o întindere la celălalt capăt.

Antetokounmpo a dărâmat și Paul a aruncat un triplu la pasul lui Payne.

Ulterior, Middleton a doborât un triplu, iar Bucks a luat un avans de 20 de puncte la jumătatea sfertului.

Au fost 113-92 în timp ce Kavinsky a scăpat un plutitor cu 4:06 rămase în sfert.

Jrue Holiday a răspuns apoi înapoi, lăsând o placă. Kavinsky a venit apoi cu o scufundare la celălalt capăt.

Sfertul s-a încheiat cu 120-100, buccii luând victoria și reducând seria Suns cu 2-1.

Acum, Bucks și Suns se întâlnesc din nou miercuri seara.

Puncte marcante.

Giannis Antetokounmpo a condus Bucks, marcând 41 de puncte și 13 recuperări dublu-dublu, împreună cu 6 pase decisive.

Am ajuns mai bine de la jocul 1 la jocul 2 și am ajuns mai bine de la jocul 2 la jocul 3, a spus Giannis Antetokounmpo după victoria din jocul 3.

Cu această performanță, el a devenit doar al doilea jucător care a înregistrat 40 de puncte plus și 10 recuperări în plus în jocurile consecutive ale finalei NBA.

După Giannis, Jrue Holiday a scăzut cu 21 de puncte, 5 recuperări și 9 pase decisive.

Khris Middleton a făcut 18 puncte, 7 recuperări și 6 pase decisive.

În mod similar, Brook Lopez a scăzut 11 puncte și 2 recuperări.

Între timp, Bobby Portis a condus banca Bucks, marcând 11 puncte și 8 recuperări.

Pe de altă parte, Chris Paul a condus Suns, marcând 19 puncte și 9 pase decisive.

În timp ce Deandre Ayton a scăzut 18 puncte și 9 recuperări. La fel, Jae Crowder a avut 18 puncte, 6 recuperări și asistență.