Bucks au dominat Hawks în jocul 2

Ce Film Să Vezi?

Atlanta Hawks și Milwaukee Bucks s-au confruntat vineri seară în Milwaukee pentru meciul 2 din finala Conferinței de Est.

Bucks au intrat în teren pentru a inversa rezultatul din primul joc și au făcut asta în mod dominant.

Pe de altă parte, Hawks nu au reușit să câștige o altă victorie asupra Bucks.

Bucks au dominat Hawks, învingându-i în cele din urmă cu 125-91 și egalând seria 1-1.

Giannis Antetokounmpo i-a condus pe Bucks la victoria dominantă asupra Hawks. A primit un ajutor imens de la Jrue Holiday și Khris Middleton pentru a obține victoria.

Pe de altă parte, Trae Young a condus Hawks, urmat de Danilo Gallinari și John Collins.

Toți jucătorii din ambele echipe din grup au jucat la Jocul 2. Aproape toate punctele de scor.

Bucks au dominat Hawks pe tot parcursul jocului și în cele din urmă au câștigat jocul cu 30 de puncte plus.

Un început puternic de la Bucks în primul trimestru.

Giannis Antetokounmpo a scăpat o întindere, împușcând prima găleată a jocului.

Trae Young a venit cu un jumper pentru prima găleată a lui Hawks.

Giannis s-a dus repede la cealaltă parte și a lăsat o întindere, apoi Middleton a doborât un triplu.

Bucks au fost cu șapte puncte în avans la jumătatea sfertului, în timp ce Kevin Huerter a doborât un triplu.

Ulterior, Young a adăugat încă un pointer lung cu două puncte, iar Hawks au redus avantajul în două puncte.

Brook Lopez a răspuns înapoi cu un triplu, iar Holiday a aruncat o scufundare în următoarea posesie.

Huerter a împușcat un săritor, dar nu a reușit să o facă, apoi Collins a venit cu o lovitură de dor de Huerter.

Bryn Forbes a doborât un triplu și Bucks a luat 10 puncte de avantaj.

Ulterior, au fost 26-18, cu 2:02 rămase în sfert, Gallinari a renunțat la un meci.

De asemenea, a doborât un triplu și Hawks a redus conducerea într-un triplu.

Sfertul s-a încheiat cu 34-28, iar Bucks a preluat un avans de șase puncte în al doilea sfert.

Bucks au dominat Hawks în al doilea sfert.

Giannis l-a întrerupt pe Huerter și a condus direct către cealaltă parte pentru a face o întindere ca prima găleată din al doilea sfert.

Bogdan Bogdanovic a condus direct la găleată și a aruncat un plutitor.

Pat Connaughton a răspuns repede cu un triplu și Giannis a adăugat o altă găleată, aruncând un plutitor.

Bogdan a doborât un triplu și Forbes a răspuns cu un jumper.

Ulterior, Bobby Portis a venit cu un furt pe pasul ratat al lui Clint Capela și a făcut o găleată.

Huerter a doborât un triplu pe cealaltă parte. Giannis a răspuns cu o întindere.

Young a răspuns curând cu un triplu.

cum a slăbit James Brown

Giannis a venit cu o pasă lungă către Holiday pentru o pregătire. Lopez a adăugat o altă găleată, aruncând o bătaie pe pasul lui Middleton.

Young s-a dus la jantă după o găleată, dar Lopez l-a blocat la jantă.

După aceea, Middleton a venit cu un furt și a renunțat la o tranșare inversă.

Aveau 60-40 de ani, în timp ce Holiday arunca o placă la pasul lui PJ Tucker. El a venit, de asemenea, cu un triplu și o lovitură chiar pe următoarea posesie.

Collins a venit în cele din urmă cu un jumper, rupând cursa Bucks 20-0 cu mai puțin de două minute rămase pentru a juca în sfert.

Young a doborât un triplu, iar Hawks i-au urmărit pe Bucks cu 29 de puncte.

Holiday a atras un fault împreună cu o repartizare inversă, iar sfertul s-a încheiat cu 77-45, iar Bucks dominând repriza cu 35 de puncte de avantaj.

Bucks au continuat să-i zdrobească pe Hawks în al treilea trimestru.

Hawks urmăreau Bucks cu 35 de puncte, intrând în al treilea sfert.

Young a renunțat la un meci pentru a începe al treilea sfert, iar Giannis a răspuns cu un săritură fadeaway de cealaltă parte.

Holiday a doborât un triplu, iar Giannis a adăugat o altă întindere.

Capela a răspuns ulterior cu o lovitură de cârlig și Collings a adăugat un alt, dărâmând un triplu.

Bogdanovic a doborât un triplu.

Giannis a renunțat la un pas peste Capela la pasul lui Tucker și Middleton a adăugat un triplu.

Giannis

Găleată a lui Giannis peste Capela (sursă: sportskeeda.com )

Au fost 94-59, în timp ce Middleton a aruncat un săritură fadeaway pe pasul lui Holiday.

Forbes a doborât un triplu și Bucks a condus cu patruzeci de puncte, cu 2:03 rămase în sfert.

Gallinari a venit cu un jumper. Connaughton a doborât un triplu, iar sfertul sa încheiat cu 103-63.

Bucks câștigă.

Jordan Nowra a renunțat la o întindere la începutul celui de-al treilea trimestru, iar Cam Reddish a răspuns, aruncând un jumper pe cealaltă parte.

Mama Diadkite a scăpat un jumper și Cam Reddish a răspuns cu un triplu.

Nathan Knight a avut o cădere înfricoșătoare după blocarea lui Elijah Bryant.

pentru cine joacă lamar odom

Jeff Teague a venit cu o găleată, iar Reddish a aruncat un strat pe cealaltă parte.

Thanasis Antetokounmpo a venit cu o scufundare care a susținut banca și fratele său mai mic Giannis.

Kris Dunn a doborât o lovitură de salt pe cealaltă parte.

Ulterior, Skylar Mays a venit cu un furt și a lăsat o tranșă în tranziție.

Au fost 87-122 în timp ce Tony Snell a lăsat o layup la aproximativ un minut pentru a juca.

În timp ce Elijah Bryant a venit cu o întindere pe cealaltă parte.

Sfertul s-a încheiat 125-91, cu Bucks câștigând și egalând seria.

Giannis a condus Bucks.

Bucks au dominat Hawks în spatele unei performanțe strălucite a fostului MVP Giannis Antetokounmpo.

Antetokounmpo a condus formația Bucks, marcând 25 de puncte și a obținut 9 recuperări, împreună cu 6 pase decisive.

Mai mult, el i-a impresionat pe toți cu mișcarea sa de rotație pe lângă Solomon Hill și a primit premii de la coechipierii săi.

Nu văzusem niciodată acea mișcare, a spus Khris Middleton din Milwaukee. E o mișcare de-a naibii. Trebuie să fie top 10 din toate timpurile.

De asemenea, a primit o mulțime de ajutor de la coechipierii săi.

Bucks au dominat Hawks (sursă: twitter.com )

Începând de la Jrue Holiday, a condus echipa din spatele lui Giannis, marcând 22 de puncte, 2 recuperări și 7 pase decisive.

De asemenea, el l-a păzit pe principalul cheie al lui Hawks, Trae Young, limitându-l în 2 din 8 cu șase cifre de afaceri.

Urmat de Brook Lopez, care a scăzut 16 puncte.

Khris Middleton a contribuit cu 15 puncte și a obținut 7 recuperări, împreună cu 8 pase decisive.

Datorită performanței lor dominante și a avantajului uriaș asupra Hawks, toată banca a avut șansa de a juca în joc.

Și aproape toți au marcat găleți în timpul în care au jucat.

Noaptea cu scorul scăzut a lui Hawks.

Jocul 2 nu a fost cel mai bun pentru Hawks, deoarece s-au luptat de ambele părți.

Le-a fost greu să-i conțină pe Bucks în capătul defensiv și s-au străduit să treacă de apărarea lui Bucks.

Drept urmare, niciunul dintre jucătorii Hawks nu a obținut mai mult de 15 puncte.

Trae Young a scăzut cu 15 puncte, care a fost cea mai mare dintre jucătorii Hawks. A luat 2 recuperări împreună cu 3 pase decisive.

Singurii titulari care au marcat în cifre duble sunt John Collins. A scăzut 11 puncte și a obținut 8 recuperări.

Pe de altă parte, Danilo Gallinari a condus banca Hawks, marcând 12 puncte, 2 recuperări.

În timp ce Cam Reddish a făcut 11 puncte și 1 recuperare, toate venind de pe bancă.

Atât echipa, Hawks, cât și Bucks se vor confrunta duminică seara la Atlanta pentru meciul 3.