Crearea jocului Chris Paul i-a condus pe Suns să preia seria 2-0

Ce Film Să Vezi?

Phoenix Suns s-au confruntat cu Denver Nuggets pentru meciul 2 din semifinalele Conferinței de Vest.

Suns au căutat să adauge încă o victorie sub centura lor, în timp ce Nuggets au urmărit egalizarea seriei cu victoria.

cine este mama gemenilor Steve Harvey

Dar Nuggets nu a reușit să obțină din nou victoria asupra Suns.

The Suns i-au învins pe Nuggets cu 123-98 în spatele spectacolului strălucit al pazei de stele Chris Paul miercuri seară.

Paul a venit cu o statistică incredibilă, făcând recorduri pentru a le oferi Suns o nouă victorie.

Șase jucători ai Suns au marcat în două cifre, dar niciunul dintre jucători nu a ajuns la 20 de puncte. În ciuda acestui fapt, Suns a venit cu o victorie la final.

Suns au dominat Nuggets pe tot parcursul celor patru sferturi, preluând conducerea în primul sfert și extinzând conducerea în restul sfertului și câștigând în cele din urmă jocul în cele din urmă.

Nikola Jokic, care a primit recent premiul Kia MVP, a condus Nuggets, în timp ce doar trei jucători au reușit să înscrie în cifre duble.

Suns au preluat conducerea în prima repriză.

Au fost 12-15, iar Suns au luat un avans de trei puncte la jumătatea sfertului, în timp ce Deandre Ayton a lăsat o lovitură cu cârlig pe pasul lui Chris Paul.

Nikola Jokic l-a găsit pe JaMychal Green sub jantă și a trecut la Will Barton pentru un alt dunk în următoarea posesie.

Drept urmare, au fost 18-22, cu 2:46 rămase în primul trimestru.

Sfertul s-a încheiat cu 25-21, cu Suns în fruntea intrării în al doilea sfert.

Suns a continuat să domine Nuggets, luând un avans de cinci puncte peste un minut în al doilea sfert.

Paul ia oferit lui Dario Saric mingea pentru o lovitură cu o singură mână.

Au fost 32-25 cu 8:41 rămase în al doilea sfert, Torrey Craig l-a blocat pe Monte Morris din spate.

Și Dario Saric a scăpat un triplu la celălalt capăt la pasul lui Paul.

Nikola Jokic a renunțat la un jumper, reducând avantajul Phoenix la cinci puncte, cu 4:23 rămase în sfert.

Devin Booker a venit cu o fură de la Jokic și a lăsat o dunk în tranziție, în timp ce Suns merg cu 44-34 împotriva Nuggets, la mai puțin de trei minute.

În timp ce Paul a venit cu o alley-oop la Ayton pentru o întindere, iar Suns au luat opt ​​puncte.

Al doilea sfert s-a încheiat cu 52-42, Suns fiind în avantaj cu 10 puncte.

Nuggets nu a avut niciun răspuns pentru jocul Suns.

Suns au dominat Nuggets, mergând 57-43 și preluând un avans de 14 puncte la începutul celui de-al treilea sfert.

În timp ce Jae Crowder a doborât un triplu și Ayton a aruncat o scufundare pe aleea lui Paul.

Suns s-au extins apoi la 19 puncte, cu 7:01 rămase în sfert.

Paul extinde din nou conducerea în timp ce dărâma un jumper.

Mikal Bridge a doborât o lovitură cu o singură mână în pasul lui Paul, ajungând 78-58 cu peste trei minute rămase.

Cameron Payne a doborât un triplu în ultimele 12 secunde rămase în al treilea sfert.

Ulterior, sfertul s-a încheiat 86-68, Suns profitând de 18 puncte în ultimul sfert.

Soarele nu s-a uitat niciodată înapoi.

Nuggets a continuat să lipsească în spate, deoarece Suns au profitat de 21 de puncte în primele două minute din al patrulea sfert.

Paul i-a pasat mingea lui Craig pentru o layup și Craig a tras un fault, aruncând o găleată pe următoarea posesie.

Au fost 99-75, cu 8:40 rămase în sfert, în timp ce Paul a doborât un triplu.

Suns a luat apoi o victorie de 123-98 la sfârșitul jocului.

Nuggets nu a avut niciun răspuns pentru jocul uimitor al jocurilor ofensive ale lui Chris Paul și Suns.

Drept urmare, Suns au dominat Nuggets și au luat victoria.

Pierderea a fost cea mai mare din Denver din sezon și acum au scăzut cu 2-0 în serie.

Performanța incredibilă a lui Chris Paul a condus Suns.

Suns a obținut o nouă victorie asupra Nuggets din spatele incredibilului spectacol al lui Chris Paul.

Paul a fost peste tot pe teren în această seară, a lăsat banii, a făcut piese, a apucat recuperări.

Mă simt bine, mă simt foarte bine, a spus Paul. Mi-au fost dor de unele ușoare devreme, dar modul în care jucăm, mingea te va găsi.

A terminat noaptea cu 17 puncte și 15 pase decisive dublu-dublu, împreună cu cinci recuperări fără nici o cifră de afaceri, mergând 6 din 10 din teren și 2 din 2 de pe linia de trei puncte și 3 din 3 din aruncări libere.

Drept urmare, el devine acum primul jucător cu 15 puncte și 15 pase decisive cu 0 cifre de afaceri într-un joc din playoff din 2014.

De fapt, el a fost cel care a făcut-o pe dame în 2014 și, înainte de asta, în 2008.

Aceasta marchează a 3-a oară când a jucat un playoff cu 15+ pase decisive și 0 cifre de afaceri, întrerupând egalitatea cu Magic Johnson cel mai mult din 1980.

Jocul lui Paul i-a ajutat pe jucătorii Suns să câștige.

În plus, Paul a trecut acum de Magic Johnson pentru a deveni jucătorul cu cele mai multe jocuri din playoff cu 15+ pase decisive și 0 cifre de afaceri.

Să fii numit cu un tip ca Magic, asta e legendar, a spus Booker în timp ce Paul a trecut de Magic Johnson. Asta este pentru totdeauna.

El a adăugat: „Este mai mare decât jocul de baschet. Aceasta este o icoană.

Datorită jocului lui Paul, cinci dintre ceilalți jucători ai lui Suns au înscris în cifre duble.

Joe Buck a jucat în NFL

Devin Booker a condus marcatorii Suns, scăzând 18 puncte și 10 recuperări dublu-dublu, împreună cu 2 pase decisive.

Este greu de spus, a spus Booker despre reacțiile fanilor de-a lungul jocului. Chiar și Deandre (Ayton) a venit la mine și mi-a spus: „omule, am văzut-o când a fost” și îi spun de fiecare dată: „L-am văzut și înainte de a fi aici.

În timp ce Mikal Bridges a scăzut 16 puncte cu 2 recuperări.

Urmat de Deandre Ayton, care a obținut 15 puncte și 10 recuperări dublu-dublu.

Jae Crowder a scăzut 11 puncte cu 5 recuperări.

Drept urmare, toți începătorii au marcat în cifre duble.

Rezultate de carte în somn. Jae nu este niciodată treptat de nimic. Mikal este ca eroul nostru necântat. Gărzile DA, aleargă, revine, face totul, a spus Paul despre colegii săi.

Între timp, Torrey Craig a condus banca Suns, marcând 10 puncte, 4 recuperări și 3 pase decisive.

Încercăm doar să jucăm modul corect unul pentru celălalt, a declarat antrenorul Suns, Monty Williams. Încercăm să jucăm greu în fiecare noapte. Asta suntem noi. Acesta este ADN-ul nostru. Băieții noștri împart mingea. Cred că lucrul care este foarte interesant de urmărit sunt băieții care joacă reciproc. Acesta este baschetul playoff și așa trebuie să jucăm pentru a avea succes.

Nikola Jokic a condus Nuggets.

Pe de o parte, Suns au obținut cele mai multe punctaje în cifre duble, în timp ce Nuggets au avut doar patru jucători cu un scor în cifre duble.

Nikola Jokic a condus Nuggets și a marcat 24 de puncte și 13 recuperări cu 6 pase decisive.

În timp ce restul starterilor Nuggets s-au combinat pentru 26 de puncte, 11 recuperări și 4 pase decisive.

Michael Porter Jr a contribuit cu 11 puncte cu 6 recuperări și a fost singurul cel care a înscris în dublu cifre.

Între timp, Paul Millsap a condus banca Nuggets cu 11 puncte, 6 recuperări și 2 pase decisive.

În timp ce Will Barton a scăzut 10 puncte cu o recuperare și 3 pase decisive.

Nuggets găzduiește acum Suns pentru jocul 3 vineri la Denver, cu scopul de a reduce avantajul cu 2-1.