Fotbal

Calificări la Cupa Mondială FIFA: Germania pierde în fața Macedoniei de Nord pentru un șoc.

Ce Film Să Vezi?

De patru ori campioana mondială, Germania a fost învinsă acasă de Macedonia de Nord. Germania a pierdut cu 2-1 în fața unei binecunoscute echipe minoritare din Macedonia.

Macedonia de Nord a câștigat meciul în minutul 85. Cu Eljif Diamond învingând Germania 2-1 în calificarea la Cupa Mondială a grupei J miercuri. Balcanii și-au sărbătorit victoria internațională majoră.

Elmas a intervenit după campionii mondiali de patru ori la conducerea jocului. Cu toate acestea, s-au străduit să se întoarcă.

Șansele împotriva unui Macedonia de Nord instruit s-au clasat pe locul 65 la nivel global și au intrat în joc ca minor sub plus 2800.

A fost primul calificat la Cupa Mondială din ultimii 20 de ani la antrenor Joachim Low Ultimul calificativ.

Înainte de ieșirea sa după Campionatul European de vară, acest lucru este foarte jenant, a spus Low.

În afară de 70% din controlul german în prima jumătate și Leon Goretzka Tragând pe scurtătură, vizitatorii au marcat când Goran Pandev, în vârstă de 37 de ani, a fost lăsat nemarcat în careu pentru a ține acasă în timpul primei reprize de suspendare.

Soldații germani și-au pus adversarii în ring în sine. In orice caz, Serge Gnabry Efortul a avut puțin de arătat până când Leroy Sane a fost scos din cutie.

Minutul 63 al lui Gundogan pedeapsa a fost respinsă Management-ul. Dar, în ciuda presiunii târzii și a șansei de aur a lui Timo Werner, la 10 minute de la final, Germania nu a putut găsi un câștigător.

Macedonia de Nord, clasată pe locul 65 mondial, a cucerit victoria cu cinci minute înainte de Elmas.

Atacantul Chelsea, Timo Werner, a ratat o șansă excelentă de a aduce echipa lui Joachim Low în fața câștigătorului Macedoniei de Nord, dar a tras cumva de la distanță.

Germania și-a pierdut calificarea la Cupa Mondială pentru prima dată în 20 de ani, pierzând cu 2-1 în fața Macedoniei de Nord.

Macedonia de Nord a învins Germania pentru a termina calificările la Cupa Mondială.

sunt joe madden și john madden înrudite

Germania și-a pierdut calificarea la Cupa Mondială pentru prima dată în 20 de ani. Campioanele din 2014 au fost bătute cu 2-1 de Macedonia de Nord miercuri.

Germania a egalat după golul de deschidere al lui Goran Pandev în prima repriză.

Dar nu a răspuns câștigătorului lui Eljif Elmas în minutul 85 pentru Macedonia de Nord. Cine a preluat Germania pe locul doi în grupa J.

Pandev a deschis scorul în timp ce apărarea germană a pierdut complet urma veteranului Genova.

Cu toate acestea, Ilkay Gundogan a egalat în suprafața de pedeapsă în minutul 63 după ce Ezgjan Alioski l-a doborât pe Leroy Sane.

cine este brock lesnar căsătorit și el

Germania suferă înfrângerea șosetei (sursa Outlook India)

Germania suferă înfrângerea șosetei (Sursa: Outlook India)

Macedonia de Nord ar fi putut primi handbalul lui Emre Can în corner, dar arbitrul nu l-a văzut. Nu există niciun program de recenzie video eligibil.

La scurt timp după aceea, Timo Werner a ratat o oportunitate excelentă pentru Germania de a merge mai departe.

Tragerea unei game largi de șuturi pe măsură ce fiecare portar a blocat terenul lui Gundogan.

În timp ce Germania viza un alt obiectiv, Macedonia de Nord a făcut meciul.

Arijan Ademi a echilibrat mingea între picioarele lui Antonio Rudiger în timp ce Pandev i-a tras pe fundașii germani. Plecau din Elmas pentru a-l învinge pe Marc-Andre Ter Stegen.

Germania a jucat 35 de jocuri neînvinsă în calificările la Cupa Mondială de când a pierdut cu 1-1 în fața Angliei la München în 2001 și a câștigat ultimele 18.

Macedonia de Nord nu a jucat niciodată la Cupa Mondială.

Totuși, își va face prima apariție în Campionatul European anul acesta, după ce Pandev a marcat golul victoriei împotriva Georgiei în noiembrie.

A fost ultima calificare pentru domnia de 15 ani a antrenorului german Joachim Low. Cine a demisionat după Campionatul European din iunie și iulie.

Nu am învins niciodată o echipă cu atâtea titluri.

Macedonia de Nord nu a jucat niciodată la Cupa Mondială (Sursa Bavaria Football Works)

Macedonia de Nord nu a jucat niciodată la Cupa Mondială (Sursa: Bavarian Football Works)

A fost prima înfrângere a grupei J din Germania și primele goluri pe care le-au lansat pentru screening.

Înfrângerea și-a încheiat, de asemenea, cursa neînvinsă în 35 de calificări la Cupa Mondială, revenind la înfrângerea cu 5-1 a Angliei în 2001.

Acest lucru este foarte jenant, a spus Low. Nu am fost suficient de reîmprospătați pentru a greși.

Când jucam rapid, eram periculoși. Dar nu am găsit instrumentele înfricoșătoare. Una peste alta, a fost sfâșietor să pierzi o astfel de casă.

Germania este învinsă acasă în Macedonia de Nord de o calificare la Cupa Mondială.

Macedonia de Nord a câștigat meciul în minutul 85, Eljif Elmas învingând Germania cu 1-1 în grupa lor J.

Elmas a intervenit după ce campionul mondial de patru ori a dominat jocul.

Dar s-au străduit să refuze șansele împotriva macedonenilor de nord foarte pregătiți, care se aflau pe locul 65 în lume. Și au reușit să intre în joc ca jucători sub 2800 de ani.

Echipa Germania (Agenția Sursa Anadolu)

Echipa Germania (Sursa: Agenția Anadolu)

A fost prima calificare la Cupa Mondială din ultimii 20 de ani în calificarea finală pentru antrenorul Joachim Low. Înainte de a urma Campionatul European de vară. Acest lucru este foarte jenant, a spus Low.

Nu am fost suficient de maturi și am făcut greșeli. Dacă jucam rapid, eram periculoși, dar nu primeam instrumente terifiante.

Înainte de începerea jocului, jucătorii germani au deschis un banner care susținea drepturile omului.

Săptămâna trecută, jucători din Germania, Olanda și Norvegia au purtat cămăși pentru a-și exprima preocupările legate de drepturile omului din Qatar.

Deși Germania a marcat 70% în prima repriză, iar Leon Goretzka a tras mingea în careu.

Vizitatorii au marcat când Goran Pandev, în vârstă de 37 de ani, a fost lăsat nemarcat în careu pentru a se întoarce acasă în timpul primei opriri.

Rivalii germani au pierdut la mijlocul sezonului. Dar fără Serge Gnabry ' efortul lui. A avut puțin de arătat până când l-a scos pe Leroy Sane din cutie.

Pedeapsa de 63 de minute a lui Gundogan a atras atenția criticilor. Cu toate acestea, în ciuda presiunii târzii și a șansei de aur a lui Timo Werner la 10 minute de la final, Germania a fost neînvinsă.

Au avut norocul să refuze pedeapsa de handbal Emre Can. Aceștia au continuat să fie pedepsiți pentru maltratare dacă Elmas a avut o șansă în careu să învingă câștigătorul.

Acești tipi au mândrit Macedonia de Nord câștigând patru Cupe Mondiale. Și trei jocuri europene, a declarat Igor Angelovski, antrenorul Macedoniei de Nord.

Nu am învins niciodată o echipă cu atât de multe titluri. Acum trebuie să ne odihnim, deoarece ceea ce am realizat nu s-a realizat încă.

Victoria a ridicat Macedonia de Nord cu șase puncte pe locul al doilea, înaintea diferenței de goluri a Germaniei în Grupa J. Și cu trei în spatele liderilor Armenia.