Milwaukee Bucks leagă seria de Suns

Ce Film Să Vezi?

Milwaukee Bucks și Phoenix Suns se întâlnesc pentru a patra oară în seria finala NBA miercuri.

Cu încă în frunte, Suns au căutat să extindă victoria asupra Bucks. Cu toate acestea, Bucks aveau în rezervă alte planuri pentru Suns.

Coborând două victorii, Bucks au fost disperați pentru victorie. Și Bucks au obținut victoria atât de necesară în Jocul 3.

cât de înaltă este Kyrie irving în picioare

Continuând recordul, Bucks a mai câștigat și a egalat seria cu Suns.

Bucks i-au învins pe Suns 109-103 în Jocul 4, luând victorii înapoi și egalând seria.

Au arătat că nu s-a terminat până nu s-a terminat, ținând jocul și revenind.

Khris Middleton și Giannis Antetokounmpo nu le oferă Suns o victorie ușoară.

Încrederea lor și performanța strălucitoare au devenit o parte vitală a victoriei Bucks asupra Suns.

Middleton a condus Bucks, urmat de dublul-dublu al lui Giannis.

Pe de altă parte, Devin Booker a condus Suns cu un punct culminant. În ciuda efortului său, Suns nu a reușit să obțină victoriile.

Suns au început bine în primul sfert al jocului, chiar preluând conducerea.

Cu toate acestea, Bucks a revenit rapid în al doilea sfert.

În al treilea sfert din nou, Suns au depășit pe Bucks, dar Bucks a obținut în cele din urmă o victorie în al patrulea sfert.

Suns au preluat conducerea în primul sfert.

Devin Booker a venit cu prima lovitură a nopții, aruncând o lovitură. Khris Middleton a renunțat la o distanță de celălalt capăt pentru a remiza jocul.

Brook Lopez a renunțat la pasul lui Jrue Holiday și a preluat conducerea pentru prima dată.

Ulterior, Booker a răspuns înapoi, lăsând un plutitor și legând din nou jocul.

Deandre Ayton a aruncat o lovitură pe Jae Crowder, iar Suns au luat în cele din urmă 6 puncte de avantaj.

Booker a luat propriul său rebot ofensiv și l-a doborât pe un jumper. Acest lucru a extins avantajul la 8 puncte.

Middleton a scăzut în cele din urmă un triplu, reducând alergarea 8-0 a Suns pentru a reduce avantajul la cinci puncte.

Răspunse Mikal Bridges, aruncând un jumper. Middleton a venit apoi cu un jumper.

Bobby a doborât un colț de trei puncte din colț. Ulterior, Giannis a renunțat la un gol și Bucks a redus avantajul la două puncte, cu 1:26 rămas în sfert.

Booker l-a găsit pe Ayton sub jantă pentru o găleată. Cameron Johnson a doborât un triplu cu aproximativ 30 de secunde rămase în sfert.

În cele din urmă, sfertul s-a încheiat cu 23-20, iar Suns au preluat un avans de trei puncte în al doilea sfert.

Bucks a egalat jocul în al doilea sfert.

Au fost 25-20 la începutul sfertului, în timp ce Middleton a căzut plutitor ca prima lovitură din al doilea sfert al Bucks.

Giannis a condus direct la jantă și a lăsat o placă, adăugând o altă găleată pentru Bucks.

Crowder a venit cu un triplu la pasul lui Chris Paul.

Antetokounmpo a aruncat o bătaie în pasul lui Jeff Teague. În timp ce Torrey Craig lăsă săritori la pasul lui Paul.

Jrue Holiday a scăpat un săritor și, de asemenea, a tras un fault în acest proces. În cele din urmă, Bucks au preluat conducerea.

Însă Suns au preluat conducerea înapoi. Lopez a făcut o găleată la pasul lui Middleton și a egalat jocul.

Au fost 37-33 la jumătatea sfertului, în timp ce Booker a doborât un jumper lung.

Răspunse Middleton înapoi, aruncând un jumper pe celălalt capăt.

Booker a renunțat la o stânga și a egalat jocul. Au fost egalate la 41-41, cu 4:31 rămasă în sfert.

Ulterior, Booker a adăugat un alt jumper pentru a prelua conducerea. Totuși, au egalat încă o dată la 45-45.

Cameron Payne a venit cu un jumper și Booker a adăugat un alt jumper la următoarea posesie.

Jrue Holiday a scăpat un plutitor și Mikal Bridges a răspuns înapoi, dărâmând un triplu.

Middleton a aruncat mingea lui Giannis pentru o găleată și, de asemenea, a egalat jocul cu un triplu la următoarea posesie.

În cele din urmă, sfertul sa încheiat cu ambele echitate la 52-52, intrând în al treilea sfert.

Suns au preluat conducerea în al treilea sfert.

Jae Crowder a doborât un triplu pentru a începe al treilea sfert. Booker a adăugat o altă găleată, doborând un jumper lung.

Giannis a scăpat un săritor, reducând avantajul la trei puncte în două minute în sfert.

Au fost 59-56, în timp ce Booker a scăpat un sărituri fadeaway, cu 7:40 rămas în sfert.

Mikal Bridges a venit cu un blocaj pe Giannis Antetokounmpo.

Ulterior, Antetokounmpo a venit cu o bătaie pe pasul lui Jrue. Chris Paul a doborât un jumper.

Jrue l-a găsit pe Giannis sub jantă și Giannis a răspuns înapoi, aruncând un plutitor.

Au fost 69-67 cu mai puțin de patru minute rămase de jucat în sfert. În timp ce Pat Connaughton a doborât un triplu și a preluat conducerea pentru Bucks.

Cameron Payne a renunțat la un meci și, de asemenea, a tras un fault în acest proces.

Booker a doborât un jumper fadeaway. În cele din urmă, jocul a egalat la 73-73, la aproximativ două minute pentru sfert.

Booker a venit cu un indicator în trei înapoi. Iar Cameron Johnson l-a blocat pe Jrue Holiday pe celălalt capăt.

În timp ce Payne a doborât un triplu și în cele din urmă a preluat 7 puncte cu mai puțin de un minut pentru a juca în sfert.

Răspunse Middleton înapoi, dărâmând un triplu. Crowder a venit cu un blocaj pe Middleton în ultimele secunde ale jocului.

Prin urmare, sfertul s-a încheiat cu 82-76, iar Suns au preluat avantajul cu 6 puncte în al patrulea sfert.

Bucks au dat peste cap jocul.

Au fost 85-76 la începutul sfertului, în timp ce Pat Connaughton a doborât un triplu.

Bucks au redus avantajul în patru puncte, dar Johnson a doborât un săritor pentru a extinde avantajul.

Chris Paul l-a doborât pe un săritor, iar Bucks a urmărit Suns cu cinci puncte, cu 8:40 rămase în sfert.

Middleton a venit cu un jumper. În timp ce Giannis a venit cu o fură pentru a adăuga o altă găleată, dărâmând o dunk în tranziție.

Giannis a adăugat încă o bătaie la pasul lui Jrue. Middleton a renunțat la o layup, iar Bucks a redus avantajul la trei puncte la jumătatea sfertului.

Payne a condus direct la jantă după o găleată, dar Bobby Portis l-a blocat la jantă.

Middleton a făcut un șut în trei puncte, dar nu a reușit să obțină găleată. Connaughton a dat peste cap.

Ayton a venit cu un bloc pe Portis la celălalt capăt. Ulterior, Giannis a deviat pasul lui Chris către Booker și a trecut la Jrue, care a trecut înapoi la Giannis.

Giannis a renunțat apoi la o layup, aducând jocul într-un punct cu 3:15 rămase în sfert.

Connaughton a doborât un triplu, iar Bucks a preluat conducerea.

Booker a scăpat de sărituri, iar Suns au egalat jocul la mai puțin de două minute de joc.

Middleton a doborât un jumper lung, iar Bucks a preluat conducerea înapoi.

Antetokounmpo a venit cu un blocaj crucial pe Ayton, împiedicând Suns să lege egalitatea.

Apoi, Paul a pierdut mingea, în timp ce Middleton a scăzut o layup, extinzând avantajul cu 27.2 rămase în sfert.

Jocul s-a încheiat cu Jrue care a aruncat aruncări libere în timp ce Paul dărâma o layup în ultimele secunde ale jocului.

În cele din urmă, Bucks au luat victoria și au egalat seria 2-2.

Puncte marcante.

Khris Middleton a condus Bucks, marcând 40 de puncte, 6 recuperări și 4 pase decisive.

În urma lui, Giannis Antetokounmpo a avut 26 de puncte și 14 recuperări dublu-dublu, împreună cu 8 pase decisive.

Performanța lor în ultimul moment al Jocului 4 i-a ajutat pe Bucks să preia conducerea.

Bucks sărbătoresc o uriașă seară de scor a lui Middleton

Bucks sărbătoresc uriașa noapte de scor a lui Middleton. (sursă: Stare de nervozitate )

Blocul lui Giannis pe capătul defensiv și lovitura mare a lui Khris, împreună cu aruncările libere, au schimbat ulterior cursul acestei finale NBA.

Khris nu se teme niciodată, nu a spus niciodată, a spus gardianul Milwaukee, Jrue Holiday.

Asta face el pe întindere. Vrem să aibă mingea, a spus Antetokounmpo despre Middleton.

Vrem ca el să ia decizii.

El a adăugat: „Știm că va face fotografii mari și în seara asta a fost incredibil.

Acesta este un moment special al finalei NBA chiar acolo, a spus antrenorul principal al Bucks, Mike Budenholzer. Și vom avea nevoie de mai multe dintre ele. Impactul său asupra jocului la ambele capete ale terenului ... este un blocaj mare. De asta este capabil.

Bucks au avut nevoie de jucătorii lor stele pentru a păși din nou în joc. Iar jucătorii vedetă au depins unul de celălalt și au venit cu o performanță câștigătoare a jocului.

Am făcut asta de multe ori, a spus Antetokounmpo. Știi, sunt momente care merg pe întindere, trebuie să am încredere în el și el trebuie să aibă încredere în mine.

După cum am spus, am închis atâtea jocuri. Am pierdut multe jocuri, dar închiderea unui astfel de joc în finala NBA, evident, înseamnă foarte mult. S-a simțit bine, dar nu putem fi mulțumiți. Trebuie să ne bucurăm în continuare de joc. Continuă să joci baschet bun.

Echipa Bucks are o performanță excelentă pentru victorie.

Pe lângă Khris și Giannis, alți trei jucători au marcat în cifre duble. Performanța echipei lor în această seară transformă lucrurile pentru Bucks, arătând că nu s-a terminat până nu s-a terminat.

Brook Lopez a obținut 14 puncte, în timp ce Jrue Holiday a avut 13 puncte, 7 recuperări și 7 pase decisive.

Între timp, Pat Connaughton a condus banca lui Bucks, marcând 11 puncte și 9 recuperări.

Am vrut acest lucru rău și echipa a arătat-o ​​în această seară, a spus Antetokounmpo.

Nimeni nu a cedat, a spus Middleton. Am rămas cu ea.

Devin Booker a făcut totul pentru Suns.

Starul jucător al lui Suns, Booker, a fost strălucit în jocul 4. A făcut totul pentru ca Suns să îi conducă să câștige.

Devin a obținut puncte de joc și chiar a făcut istorie în acest proces. Dar performanța lui nu a fost suficientă pentru a câștiga jocul.

El a condus Suns, marcând 42 de puncte la joc și 2 pase decisive, împreună cu o revenire.

de cât timp Patrick și Britania sunt împreună

Booker începe puternic în prima repriză

Booker începe puternic în prima repriză. (sursă: Stare de nervozitate )

Devin Booker (42 PTS în această seară) este al treilea jucător din istoria NBA care a înscris peste 40 de puncte de 3 ori în prima lor post-sezonă, alăturându-se lui Rick Barry (de 5 ori în 1967) și Wilt Chamberlain (de 3 ori în 1960).

El și Khris au avut un joc de 40 de puncte, ceea ce le-a făcut doar a patra pereche de adversari la fiecare scor 40 plus puncte într-un joc de finală NBA.

Nu contează deloc, a spus Booker în marea sa noapte. Am spus asta și după ultimul joc, când m-am luptat să-l trag. Obiectivul principal este de a câștiga jocul.

Noaptea scăzută a Suns-ului.

Pe lângă Booker, alți trei jucători au marcat în cifre duble, dar niciunul dintre ei nu a obținut mai mult de 15 puncte.

După Booker, Crowder a obținut 15 puncte, 8 recuperări și 3 pase decisive.

În timp ce Chris Paul a avut 10 puncte, 4 recuperări și 7 pase decisive.

A fost o decizie proastă, a spus Paul în noaptea sa scăzută. În acea perioadă eram doi în jos și am încercat să trec acolo, am alunecat, l-am întors.

A avut cinci cifre de afaceri egale cu totalul echipei lui Bucks.

Am avut câteva pase rele în prima repriză. Au primit o cantitate semnificativă (de) mai multe șuturi decât noi, așa că pentru mine, am avut grijă de minge. Avem 17 cifre de afaceri, tragem mingea prea bine ca să nu avem acele ocazii de a marca, a adăugat Paul.

Între timp, Cameron Johnson a condus banca Suns, obținând 10 puncte.

După ce a pierdut jocul 3, Suns și-au propus să câștige o nouă victorie în jocul 4. Cu acest plan, Suns au început chiar puternic, preluând conducerea în primul trimestru și dominându-i în al treilea trimestru. Dar nu au putut menține elanul și au pierdut în fața Bucks în ultimul moment al celui de-al patrulea sfert.

Când ai un astfel de avantaj în al patrulea rând, dacă putem doar să ne ținem de minge și să obținem bunuri bune, simți că poți cel puțin să o ții acolo, a spus antrenorul Suns, Monty Williams.

Acum, după pierdere, Suns au urmărit să revină și să preia conducerea în jocul 5.

Aceasta este una dificilă, dar trebuie să revenim, a spus Paul. De aceea ne-am luptat tot sezonul pentru a ajunge la terenul de acasă.

Suns și Bucks se întâlnesc pentru jocul 5 sâmbătă seara în Phoenix.