New York Knicks a câștigat victoria în timp

Ce Film Să Vezi?

Al cincilea în Conferința de Est, New York Knicks s-a confruntat cu Atlanta Hawks, pe locul patru, învingând în prelungirile 137-127.

Înainte de a se întâlni, ambii aveau recorduri bune, Atlanta câștigând 9 din ultimele 11.

În timp ce New York a câștigat șapte consecutive și opt din ultimele zece.

Ambele echipe sunt puternice pe cont propriu, iar Knicks sunt puternici în defensivă.

În timp ce Hawks sunt evident mai proeminenți ofensiv.

A fost un joc greu, pentru început, deoarece ambele echipe sunt puternice și s-a încheiat așa, ambele legând jocul în sfertul regulat.

Atlanta Hawks vs New York Knicks

Atlanta Hawks vs New York Knicks (sursă: news.yahoo.com )

Cu toate acestea, New York Knicks revine în prelungiri după ce Bogdan Bogdanovic al lui Atlanta Hawks a forțat prelungirile.

Atlanta Hawks a început puternic luând un avans de cinci puncte în primul trimestru, dar nu a reușit să termine puternic.

Imensul dublu-dublu de patruzeci de puncte al lui Julius Randle.

Julius Randle, starul din New York Knicks, a avut un început bun în timp ce a scos un pas în spate pentru prima sa lovitură din noapte.

În curând și Reggie Bullock a făcut primele sale trei tripluri noaptea pentru Knicks.

În timp ce Knicks au început jocul 5 din 5 de dincolo de arc.

are minge lavar o treabă

Dar în curând New York Knicks nu a mai putut continua ritmul în sfert, realizând șapte cifre de afaceri.

Pe măsură ce Hawks au alergat 14-0 pentru a urca cu 30-21, cu 3:42 rămas.

Gardianul Atlanta Hawks, Trae Young, a înscris 16 puncte în primul trimestru pentru a oferi echipei sale un avans de 39-34 în primul trimestru.

Pe lângă Julius Randle, Derrick Rose a început bine pentru Knicks în al doilea trimestru.

Pe măsură ce a căzut 6-of-6 de pe teren în sfert. Eveniment egalând scorul la 48-48 cu 7:02 rămase în al doilea.

Knicks l-a urmărit pe Hawks cu 11 puncte în al doilea trimestru, dar în curând a preluat conducerea la 52-50, Knicks Obi Toppin făcând un slam dunk.

Apoi Randle a făcut trei pe posesiunile spate-în-spate pentru a adăuga la conducerea Knicks.

A terminat repriza cu 20 de puncte la 6-din-9 împușcături de pe teren, reducând avantajul de cinci puncte al lui Hawks în primul sfert la 2 puncte.

Randle a făcut chiar și o pregătire de conducere, cu 8.4 rămași în al patrulea și luând trei puncte la conducere, oferind Knicks un 122-119.

Dar în curând Bogdan a egalat jocul la 122-tot cu un șut în trei puncte care a forțat prelungirile.

Apoi, Randle a terminat jocul, oferindu-le Knicks o victorie de 10 puncte asupra Atlanta Hawks în prelungiri.

A terminat jocul marcând 40 de puncte imense și 11 recuperări dublu-dublu inclusiv 6 pase decisive.

Trae Young a părăsit jocul cu o accidentare

Knicks și Hawks au fost toți la egalitate în ultimele secunde ale celui de-al doilea sfert.

Dar apoi Kevin Huerter tăiați în spatele apărării pentru o lovitură ușoară, cu aproximativ cinci secunde rămase în repriză, pentru a da Hawks-ului cu 69-67 în avantaj.

În timp ce Knicks Elfrid Payton a ratat plutitorul de la buzzer, pierzând șansa de a lega jocul.

Knicks a revenit rapid, în timp ce RJ Barrett a aruncat în jos.

Și apoi a marcat din nou la următoarea posesie, cu o repartizare lină pentru a reduce avantajul Hawks la 82-78, cu 7:31 rămas în al treilea sfert.

Dar Knicks Nerlens Noel a luat un cot la gură și a lovit puternic podeaua și a părăsit jocul și s-a îndreptat spre vestiar.

Centrul Knicks, Taj Gibson, a suferit o lacerare la ochi și a părăsit jocul mai devreme în noapte.

Ulterior, Atlanta Hawks, Trae Young, a coborât puternic, întorcându-și glezna pe piciorul lui Knicks Norvel Pelle, cu 1:13 rămas în al treilea sfert.

Trae Young a suferit o accidentare

Trae Young a suferit o vătămare (sursă: twitter.com )

Trae Young a început bine în joc pentru Hawks în primul trimestru, marcând 16 puncte.

Și a dat cinci pase decisive în timp ce juca întreaga durată de 12 minute în sfert.

Înainte de a se îndrepta spre vestiar în al treilea sfert și a ratat jocul rămas cu o gleznă stângă entorsă.

Cu toate acestea, Atlanta a condus încă 97-90 după al treilea, cu 21 de puncte și 17 recuperări ale lui Clint Capella.

Dar în curând și-au pierdut conducerea după ce Young a ieșit.

Hawks a forțat prelungirile, cu Knicks învingând.

Noel s-a întors la joc cu 9:53 rămas, în timp ce Knicks s-au dus 101-97. A revenit bine pentru Knicks. El a revenit și a aruncat o alee-oop la o pasă a lui Immanuel Quickley.

Pe măsură ce Knicks a continuat o rotație de 15 puncte, extinzând avantajul 116-109 cu un triplu al lui Rose, la ora 4:46 rămas în joc.

Rose a scăzut 20 de puncte în noaptea de pe bancă.

Dar în curând Big Man, John Collins, a egalat jocul pentru Atlanta, obținând un scor la 118-118, cu două minute rămase.

Dar Randle a preluat din nou conducerea, făcând un plan de conducere peste Collins pentru a da Knicks un 122-119.

În cele din urmă, Bogdan Bogdanovic a executat o lovitură de colț la trei pasuri pentru a remiza jocul la 122-122, cu 6,2 secunde rămase, în timp ce jocul a ajuns la OT.

Dar Hawks nu au reușit să câștige, deoarece Randle a fost de neoprit în a patra lovitură.

Și am terminat jocul cu 40 de puncte pentru a-i da pe Knicks o victorie.

În general, Julius Randle a marcat 40 de puncte, cu 11 recuperări și 6 pase decisive.

Immanuel Quickley și Derrick Rose au obținut ambele 20 de puncte ieșind de pe bancă.

În mod similar, Reggie Bullock a obținut 18 puncte, în timp ce RJ Berrett a obținut 16 puncte cu 6 recuperări.

Pe de altă parte, Clint Capela a condus pentru Hawks marcând un imens dublu-dublu cu 25 de puncte și 22 de recuperări.

Între timp, atât Trae Young, cât și Bogdan Bogdanovic au obținut 20 de puncte.

De fapt, și Trae young a înscris 20 de puncte dublu-dublu cu 14 pase decisive înainte de a părăsi jocul cu o accidentare.