Atlet

Părinții Sha’Carri Richardson: crescuți de bunica și mătușă

Ce Film Să Vezi?

În ciuda faptului că visul ei de la Jocurile Olimpice de la Tokyo a fost spulberat de un test pozitiv la marijuana după moartea mamei sale, Sha'Carri Richardson a sprintat spre victorie, câștigând medalia de aur la Campionatele Mondiale de atletism.

Campioana mondială își acordă întotdeauna prioritate familiei și îi merită pentru realizările ei uimitoare. După calificarea la Jocurile Olimpice, a alergat imediat la bunica ei, Betty.

Împreună cu bunica ei, Atlet olimpic a făcut toată Statele Unite să fie mândră, luând acasă medalia de aur la cursa de 100 de metri la Campionatul Mondial de Atletism din 2023 de la Budapesta.

Campionatele Mondiale de Atletism' gold medalist Sha'Carri Richardson
Sha’Carri Richardson, medaliată cu aur la Campionatele Mondiale de Atletism (Sursa: Instagram)

Nativul din Dallas Sha’Carri Richardson este un sprinter pe teren și pe pistă care concurează la 100 și 200 de metri.

Ea a făcut istorie în primul an la Universitatea de Stat din Louisiana, parcurgând proba de 100 de metri în 10,75 secunde. În timp ce a întrerupt cursele universitare la Divizia I NCAA din 2019, avea doar nouăsprezece ani.

Mai mult, ea a câștigat proba de 100 de metri feminin cu 10,86 pe traseele olimpice din Statele Unite și s-a calificat la Jocurile Olimpice de vară din 2020.

Adăugând la realizările ei, ea a câștigat campionatul de 100 de metri la Campionatele de atletism în aer liber din SUA din 2023.

Pe 21 august 2023, a câștigat o medalie de aur la 100 de metri la Campionatele Mondiale din 2023 de la Budapesta, învingând Shericka Jackson și Shelly-Ann Fraser-Pryce .

unde a mers dan marino la facultate

Sha’Carri Richardson a fost crescută de bunica ei

Sha’Carri Richardson, născută pe 25 martie 2000, nu-și amintește să fi primit dragoste de la părinții ei naturali. Tatăl ei biologic și mama ei au abandonat-o când era mică.

După aceea, bunica ei, Betty Harp, și mătușa ei au jucat întotdeauna rolul părinților în viața ei.

Cele mai puternice două femei au făcut multe sacrificii și au oferit tot ceea ce i-a dorit.

Băutură'Carri Richardson hugging her grandma Betty
Sha’Carri Richardson a alergat să-și îmbrățișeze bunica după calificarea la Jocurile Olimpice

o viață de fotbal Rodney Harrison ceas online

De asemenea, doamnele au motivat-o și au susținut-o mereu în fiecare luptă. Richardson cu picioarele pe pământ se simte binecuvântată că îi are alături și îi merită chiar și pentru mica ei realizare.

Într-un interviu pentru NBC, Sha’Carri a spus:

„Fără familia mea, eu nu aș fi. Fără bunica mea, Sha’Carri Richardson nu ar exista. Familia mea este totul pentru mine – totul pentru mine până în ziua în care termin.”

Astăzi, Sha’Carri și-a făcut familia mândră, câștigând titlul mondial. După victoria la Campionatul Mondial, ea a dezvăluit că i-a dat medalia de aur mondială celei mai importante bunici a ei.

Sha’Carri Richardson și-a pierdut mama chiar înainte de Jocurile Olimpice din Japonia: cine sunt părinții ei?

A fost întotdeauna un subiect sensibil pentru Sha’Carri Richardson, chiar dacă cineva îi menționează părinții în fața ei.

Campioana mondială de atletism din 2023 nu a știut nimic despre mama ei biologică până când a aflat vestea despre ea moartea mamei de la un reporter chiar înainte de Jocurile Olimpice de la Tokyo din 2021.

Această veste sfâșietoare i-a dat lumea peste cap când a picat un test de droguri care a descalificat-o din competiția olimpica.

Băutură'Carri Richardson wins 100m at World Championships
Sha’Carri Richardson câștigă 100 m la Campionatele Mondiale (Sursa: Instagram)

Richardson a recunoscut mai târziu că a folosit marijuana pentru a face față morții mamei sale și a trece peste toate.

După suspendare, ea și-a cerut scuze fanilor și a menționat motivul exact din spatele acțiunii sale. Ea a fost profund șocată să audă despre vestea morții mamei sale de la străin.

Mai mult, ea a dezvăluit că nu avea idee cum să-și facă față și să-și controleze emoțiile. Ea a declarat,

„Îmi cer scuze pentru faptul că nu am știut cum să-mi controlez emoțiile sau să mă descurc cu emoțiile în acel timp. Să aud că informația provine de la un străin complet, a fost cu siguranță declanșator, a fost șocant pentru nervi, pentru că este ca, cum să-mi spui asta?

Sha’Carri nu are nicio rană față de reporter, deoarece era doar un interviu normal, iar el își făcea treaba.

este Chris Collinsworth în sala faimii

Deși știrile o pun într-o panică emoțională, se simte destul de norocoasă încât să rateze doar un meci.

După cum a promis, Richardson a revenit extraordinar și a câștigat cursa de 100 de metri la campionatele mondiale.