Fotbal

Reading Women 0-5 West Ham Women: Vizitatorii urcă pe partea de jos a WSL cu o mare victorie.

Ce Film Să Vezi?

Hat-trick-ul Martha Thomas din prima repriză l-a inspirat pe West Ham să câștige cu 5-0 pe Reading la stadionul Madejski. Au urcat de pe fundul Super Ligii feminine și au ieșit din zona retrogradării.

Vizitatorii, West Ham, au terminat o cursă neînvinsă în șapte jocuri. Au început cu un vis în minutul șase. Cu Kenza Dali când a obținut un efort câștigat din toată Grace Moloney în plasă.

West Ham și-a dublat conducerea într-o succesiune rapidă. În urma Kate Longhurst a profitat de slăbiciunea lui Reading. Și lovește crucea selectului Katerina Svitkova , care a dat din cap din depărtare.

Thomas apoi a intrat în foaia de scor un minut mai târziu. Ea declanșa încercările din trecut pe lângă Moloney de a-i oferi lui West Ham al treilea gol al jocului.

O altă piesă remarcabilă a arătat-o ​​pe Cecilie Redisch, de la West Ham, alergând în caseta Reading. Înainte de a-i arunca mingea lui Thomas, care a scos-o bine pentru a înscrie al doilea gol al jocului.

Hammers a marcat cel de-al cincilea gol înainte de pauză, când Dali a lovit o minge fină către Thomas. Thomas stătea pe margine să înscrie pentru Maloney și să-și completeze hat-trick-ul.

Rezultatul a apărat prima victorie a Ligii Olli Harder în calitate de manager al West Ham.

Prima palpitantă victorie cu cinci goluri a înregistrat victoria impresionantă a lui West Ham United asupra Reading în Barclays. FA Women’s Super League sâmbătă după-amiaza.

Martha Thomas a obținut un hat-trick excelent în primele 45 de minute. Kenza Dali și Katerina Svitkova au găsit, de asemenea, plasa pentru a finaliza cursul. Și apără prima lor victorie în titlul ligii asupra managerului Olli Harder.

Hammers a făcut o schimbare față de înfrângerea de la weekend-ul trecut la Old Trafford. Cu Hawa Cissoko care se retrage după suspendare, Laura Vetterlein.

Echipa din deplasare tocmai începuse când brațul lui Danielle Carter o prinse pe Kate Longhurst în față. Jucătorul abdominal stătea așezat la tratament.

Dagny Brynjarsdottir a primit prima șansă în joc. Dar un efort de la marginea terenului a traversat scurtătura.

Cu șapte minute rămase, Martha Thomas a avut o șansă de aur de a deschide scorul. Katerina Svitkova a trecut de o frumoasă cruce cu piciorul stâng pe care statul scoțian nu a putut să cadă decât.

Un minut mai târziu, Hammers erau în frunte când centrarea lui Kenza Dali a plutit peste portar. Și și-a găsit drumul în colțul inferior al Reading. Net pentru a oferi celor din urmă o șansă echitabilă pentru prima dată în Berkshire.

Echipa lui Olli Harder s-a dublat în zece minute la Madejski. Thomas l-a ales pe Svitkova în fundal. Iar Republica Cehă de peste mări a reușit să-și direcționeze capul într-un colț strâns.

Este incredibil că Thomas a înfipt mingea în plasă doar câteva minute. După ce a introdus-o în plasă, un început excelent pentru partea opusă. Ea a marcat trei goluri în patru minute pentru a se pune în avantaj.

Prima amenințare a Charlottei cu timpul de citire a venit la aproximativ 23 de minute de joc.

Prima amenințare a Charlottei cu timpul de citire a venit la aproximativ 23 de minute de joc. O lovitură liberă a lui Faraon Williams zboară în sus.

Echipa de femei West Ham United (sursa The Mirror)

Echipa feminină West Ham United (Sursa: The Mirror)

Angharad James a găsit spațiu pe marginea terenului pe partea gazdă. Greva sa a fost bine gestionată de Courtney Brosnan. Cine a coborât bine și a rămas la efort.

În ciuda presiunii exercitate de Reading, partea de călătorie a fost încă o contracara.

Cecilie Redisch a greșit înainte să joace mingea pentru ca Thomas să înscrie. Al doilea gol după-amiază. Și al patrulea pentru Hammers în 30 de minute.

Iar golurile nu s-au terminat acolo de partea lui Harder. Martha Thomas și-a completat hat-trick-ul cu un chip frumos. Deasupra capului lui Grace Moloney pentru a pune ferm ciocanele. Și pe drumul spre cel mai mare câștig în campanie.

Partea de acasă părea uluită după o deschidere atât de masivă în 40 de minute. Și nu s-au putut ocupa de mass-media înființată de partea lui Harder.

la ce echipă nfl a jucat Colton Underwood

Royals nu au reușit să obțină o șansă crucială, deoarece arbitrii au lovit ceasul în prima repriză, în opinia lui Claret și Blue.

A doua repriză a început cu o echipă de acasă care caută să găsească o cale de întoarcere la joc. Efortul depus de Carter a venit puțin departe de stânga lui Brosnan.

Cu toate acestea, Hammers au continuat să arate puternic pe spate. Și periculos pe tejghea. Au căutat să adauge puncte cu 62 de minute pe minut.

Courtney Brosnan a avut grijă să taie o centrare a lui Natasha Harding peste transversală.

Echipa gazdă a continuat să joace mult.

Echipa gazdă a continuat să joace mult. Dar s-au străduit să găsească șanse clare, deoarece Hammers au rămas ferm în ultimele 15 minute jucând neobosit.

Reading Womens (Sursa Reading FC)

Reading Womens (Sursa: Reading FC)

Emma Harries a fost aproape de a le oferi Royals un gol înapoi în timp. Cu toate acestea, ea nu a putut intra în contact cu o cruce din cer care a luminat fața obiectivului.

Nici Mustafa și Maz Pacheco nu s-au întâlnit aproape pentru a șasea oară, cu cinci minute rămase în timpul standard. Dar Moloney a blocat efortul atacantului.

Opritorul de lectură a negat întotdeauna Emily van Egmond, deoarece Hammers păreau norocoși de ambele părți să înscrie următorul gol.

Reading a mai avut o șansă înainte de fluierul final. Williams a lovit o bară dintr-o lovitură liberă care părea să stea în colțul de sus.

Anouk Denton este în dispută pentru ultimele cinci minute de accidentare pentru a juca pentru West Ham United pentru prima dată.

Hammers a jucat din greu până a suflat fluierul cu normă întreagă. Și au câștigat prima lor victorie în liga în 2021, ca prima lor sub Harder.

Managerul West Ham, Olli Harder, a fost plin de complimente pentru performanța lui Thomas.

Managerul West Ham, Olli Harder, a spus: „Performanța bună a Marthei Thomas”. Ca atacantă, în ultimele câteva jocuri i-a fost greu să nu înscrie. Dar pentru a crea șanse bune.

Olli Harder, manager al West Ham (sursă The Athletic)

Managerul West Ham, Olli Harder (Sursa: The Athletic)

Și astăzi, ea a reușit să pună mingea în urmă. Asta îi va oferi o lume de încredere în viitor.

Echipa crede în ea, deoarece am primit rezultatele negative din partea noastră. Dar cred că jocurile noastre recente au fost bune în ceea ce privește ceea ce încercăm să facem.

Acest tip de rezultate și performanță ar veni. Mă bucur că s-a întâmplat astăzi și va crea încredere.

Managerul de lectură Kelly Chambers a spus că nu cred că am ieșit cu o luptă. Și aș vrea să le cer fetelor să iasă cu noi astăzi. Am încercat să ne jucăm jocul. Dar West Ham ne-a pus mai multă presiune decât de obicei.

Am crezut că ne-am creat problemele în prima jumătate. Nu am arătat flexibilitate. Ne-am arătat împotriva lui Manchester City și tocmai ne-au sunat astăzi.

Jucătorii au jucat cu acest rezultat. Și ar fi trebuit să jucăm mai bine. Ar trebui să ne arătăm mândria de a termina cât mai sus în ligă. Ne cerem extrem de scuze fanilor pentru performanța noastră din prima repriză, deoarece a fost inacceptabilă.