Fotbal

Sam Kerr a marcat un alt hat-trick: Chelsea a învins Birmingham City cu 6-0

Ce Film Să Vezi?

Sam Kerr a înscris un alt hat-trick în calitate de Chelsea pentru a-i împuternici pe campionele Super League feminine într-o victorie cu 6-0 asupra Birmingham City.

Marketingul impresionant al lui Sam Kerr pentru Chelsea a dat peste cap. Ca rezultat al loviturilor, un alt obiectiv de a împuternici campioana Super Ligii feminine într-o victorie cu 6-0 asupra Birmingham City.

Căpitanul Matildas a înscris recent în victoria Blues ’Champions League asupra Wolfsburgului. Ea și-a închis traseul la casa Kingsmeadow din Chelsea înainte de duminică. Duminică pentru a se îmbunătăți participând la topurile de scor WSL.

Când s-a întors acasă cu plasa sa robustă de hat-trick chiar înainte de pauză. I-a trebuit să înscrie 17 goluri de ligă în timp ce a făcut 23 în toate competițiile.

Mai târziu duminică, cel mai important jucător WSL al Arsenalului, Vivianne Miedema , a marcat două goluri în victoria Arsenalului cu 4-0. Victoria lui Bristol City va reveni cu Kerr în cursa de cizme feminină.

Câștigul a fost cursa incontestabilă a lui Kerr, care a marcat acum zece goluri. Și a asistat încă două în ultimele sale șase jocuri.

Toate sunt un semn bun pentru partea ei Matildas, în timp ce se pregătesc să se întoarcă la joc internațional acest week-end.

Australienii vor juca sâmbătă în Germania. Apoi, înfruntați-vă cu Olanda la Nijmegen marți viitoare. Unde Kerr și Miedema pot arăta de ce sunt considerați primii doi atacanți în jocul feminin.

Managerul Chelsea, Emma Hayes, a rămas, de asemenea, cântând despre golgheterul ei.

Manager Chelsea Emma Hayes a rămas, de asemenea, cântând despre golgheterul ei. Ea a spus, obiectivele lui Sam Kerr au venit la momentul potrivit. Încrederea și ingeniozitatea ei cresc în fiecare săptămână. Și ar fi trebuit să câștige titlul.

În timp ce Kerr se simțea confortabil odihnindu-se doar o oră mai târziu de Hayes. A fost doar un semn că partenerul ei de grevă Fran Kirby a fost la mijlocul terenului.

Emma Hayes (Sursa The Guardian)

Emma Hayes (Sursa: The Guardian)

Internaționalul Angliei a marcat două goluri în a doua repriză. Întrucât „Special K” a adus sezonul la 44 în toate competițiile.

Sam Kerr și-a arătat mai întâi claritatea în minutul 25. După ce portarul Birminghamului, Hannah Hampton, i-a legat mingea lui Erin Cuthbert în stânga ei. Mai mult, Australia ar putea ridica mingea slăbită și o poate sparge acasă dintr-un mic colț.

La scurt timp, Kerr a ratat câteva șanse. Și a tras puternic cu o mare greșeală și tocmai a căzut peste crucea Pernille Harder.

Cu toate acestea, a mai lovit de două ori în cele două minute chiar înainte de pauză. ea a răspuns mai întâi rapid și a cerut acasă să se întoarcă. În minutul 45, capul lui Pernille Harder a lovit bara.

Sam Kerr finalizează al treilea hat-trick al sezonului.

În prima jumătate a primei reprize, Kerr a arătat atunci mai multă ambiție decât oricine pentru a obține lovitura liberă a lui Cuthbert în celălalt cap din corner. Și finalizează al treilea hat-trick al sezonului.

cine este crainicul sportiv al lui Joe Buck

Sam Kerr - AFC

Sam Kerr (Sursa: The AFC)

După pauză, de două ori Kirby a făcut un efort rezonabil în timpul suspendării. Și altul de la Guro Reiten a obținut o victorie ușoară. În timp ce Chelsea se află în fruntea ligii cu doar trei jocuri rămase.

Manchester City a urmărit cu două puncte în urmă, într-o victorie cu 3-0 asupra lui Tottenham, duminică mai târziu.

Cu Chelsea încă se luptă cu patru trofee în acest sezon. Decizia WSL pare să fie o întâlnire între Blues și City la Manchester, pe 25 aprilie.

În altă parte, Matilda Hayley Raso a avut un joc bun împotriva lui Everton, în timp ce a învins Aston Villa cu 3-1.