Seth Curry și Tobias Harris îi conduc pe 76ers la Game 7

Ce Film Să Vezi?

Atlanta Hawks s-au confruntat cu Philadelphia 76ers pentru meciul 6, cu locul final al Conferinței de Est pe linie.

Hawks au căutat să pună capăt călătoriei NBA 76ers cu o victorie, în timp ce 76ers au căutat să-i țină pe Hawks pentru încă un joc.

Iar cei 76ers au reușit să-i țină pe Hawks forțând Game 7 cu o victorie.

76ers i-au învins pe Hawks 104-99 și au egalat seria 3-3 în Game 6 vineri seară.

Merg tot drumul acum, cu doar un joc rămas pentru a determina echipa care va intra în finala Conferinței de Est.

Hawks au început puternic să preia conducerea timpurie peste 76ers.

Dar cei de la 76ers au început să revină în a doua jumătate.

Seth Curry și Tobias Harris au condus 76ers la victorie cu dublu-dublu al lui Joel Embiid.

Pe de altă parte, Trae Young și-a continuat performanța strălucită pentru Hawks, în ciuda pierderii.

Începutul puternic al lui Hawks în primul trimestru.

John Collins a început primul sfert cu o săritură peste Ben Simmons. Lupul lui Trae Young către Clint Capela pentru o scufundare a dat încă două puncte pentru Hawks.

Acest lucru a dus la o repriză de 6-0 pentru Hawks, ulterior, Furkan Korkmaz a urmat cu un dunk după ratarea lui Simmons.

Trae Young a renunțat la un plutitor care a dus la o cursă cu 6-2 din nou pentru Hawks. Iar cei de la 76ers i-au urmărit pe Hawks cu 8 puncte.

Joel Embiid a aruncat apoi o lovitură cu cârlig pentru 76ers și Young a răspuns înapoi cu un sărit.

Korkmaz l-a găsit pe Ben Simmons sub jantă pentru o întindere.

Kevin Huerter a scăpat un triplu, iar Hawks au luat 11 puncte.

Au fost 20-10, cu puțin peste cinci minute rămase în primul sfert, în timp ce Seth Curry a doborât un triplu.

Trae Young a scăpat un triplu, iar Hawks au preluat 12 puncte în timp ce Curry a răspuns ulterior cu un triplu.

Tyrese Maxey a renunțat și a redus avantajul Hawks la cinci puncte.

Primul sfert s-a încheiat cu 29-22 cu Hawks în frunte.

76ers au redus avantajul în al doilea sfert.

Maxey l-a găsit pe Dwight Howard și a scăpat apoi un plutitor, legând jocul la 29-29.

Young a venit apoi cu un plutitor. El a adăugat un alt plutitor și a venit cu un furt și a aruncat o întindere în tranziție.

Tobias Harris a scăpat un triplu și au fost 36-39 cu 5:08 rămase în al doilea sfert.

Capela a aruncat o bătaie pe pasul lui Young. Ulterior, Joel Embiid a venit cu o lovitură înapoi pe ratarea lui Harris.

Korkmaz a luat recuperarea ofensivă și a renunțat la o lovitură de greșeală în lipsa lui Maxey.

Harris a venit cu o lovitură cu o singură mână și a redus avantajul la un punct, rămânând 2:24 în sfert.

Collins a apucat recuperarea ofensivă, dar nu a reușit să tragă, apoi Huerter a venit repede cu o întoarcere.

Harris a doborât un triplu și Young a venit cu un triplu la celălalt capăt.

Embiid a răspuns rapid cu un jumper în ultimele câteva secunde din sfert.

Sfertul s-a încheiat cu 51-47 pe tablă. 76ers au redus avantajul lui Hawks la patru puncte, intrând la pauză.

Sixers explodează în al treilea sfert pentru conducere.

Seth Curry a scăpat un triplu și, ulterior, Embiid a scăpat un triplu la pasul lui Curry.

Curry a adăugat un alt triplu, iar cei de la 76ers au realizat un parcurs de 14-0 și au luat 10 puncte de avantaj, la mai puțin de 9 minute din sfert.

Young a venit cu o pasă de lob către Capela pentru o bătaie.

cum a murit omul șef mare

Bogdan Bogdanovic a scăpat un triplu la următoarea posesie.

Au fost 63-56 în timp ce Korkmaz a scăzut un triplu, cu 6:25 rămas în sfert.

Embiid a venit cu un jumper fadeaway. John Collins a aruncat o bătaie peste Embiid la pasul lui Young.

Young a renunțat la o întindere după ce Embiid’s a pierdut mingea. Harris a renunțat la o placă și Young a doborât un triplu.

Hawks au redus avantajul celor de la 76ers la trei puncte, cu 1:12 rămas în sfert.

Au fost 80-76 în timp ce Danilo Gallinari a scăpat de sărituri, iar avantajul a scăzut în patru puncte, intrând în al patrulea sfert.

76ers au egalat seria 3-3 în al patrulea sfert.

Au fost 81-78 peste un minut în al patrulea sfert.

Okongwu l-a blocat pe Harris la margine și Maxey a doborât un triplu.

Young răspunse înapoi, dărâmând un triplu. Simmons a blocat lovitura în trei a lui Young.

Embiid a blocat întinderea lui Young la nivelul jantei și a lăsat o lovitură înapoi pe următoarea posesie.

Collins și Embiid s-au luptat după ce Embiid a comis un fault ofensiv.

Harris a scăpat un plutitor la următoarea posesie. Gallinari a venit cu un triplu.

Trae Young a doborât un triplu la buzzer-ul, împărțind avantajul într-un punct.

Embiid a venit cu o lovitură înapoi pe propria sa dor.

Au fost 98-93 cu 24,5 secunde rămase în joc.

Capela a renunțat, aducând jocul în trei puncte.

Harris a doborât două aruncări libere, încheind jocul cu o victorie 104-99, s și a egalat seria 3-3, forțând jocul 7.

Seth Curry și Tobias Harris strălucesc în timp ce cei de la 76ers iau victoria.

76ers au evitat eliminarea în seria de semifinale a Conferinței de Est, în spatele performanței geniale a lui Seth Curry și Tobias Harris.

Seth Curry și Tobias Harris au condus 76ers pe tabela de marcaj.

Ambii l-au depășit pe Joel Embiid pentru a-i conduce pe 76ers la Game 7.

Curry a scăzut 24 de puncte, împreună cu 3 recuperări și 2 pase decisive.

la ce facultate a participat Charles Barkley

De asemenea, el a doborât șase trei puncte în jocul 6, trecând cu 6 din 9 de la linia cu 3 pointeri.

Acesta este al patrulea joc al lui Curry în acest post-sezon cu cel puțin 5 3s. Fără alți 76ersjucătorul a avut vreodată mai mult de 2 astfel de jocuri într-un playoff.

Cele 4 astfel de jocuri ale lui Curry sunt legate de Damian Lillardpentru cel de-al treilea cel mai mult din NBAacest post-sezon.

În timp ce Tobias a scăzut 24 de puncte, 5 recuperări și 2 pase decisive.

Între timp, Joel Embiid a venit cu 22 de puncte și 13 recuperări dublu-dublu cu asistare.

Pe de altă parte, Tyrese Maxey a condus banca celor de la 76ers, obținând 16 puncte în carieră, 7 recuperări și o asistare.

El devine debutantul 76ers care a obținut cel puțin 16 puncte de pe bancă într-un joc din playoff din 1980.

Trae Young noapte uriașă în ciuda pierderii.

A scăzut cu 34 de puncte imense și 12 pase decisive dublu-dublu împreună cu 5 recuperări.

Între timp, Kevin Huerter a scăzut 17 puncte și 11 recuperări dublu-dublu cu 4 pase decisive.

Clint Capela a venit și el cu 14 puncte și 11 recuperări dublu-dublu.

În timp ce John Collins a adăugat 7 puncte și a obținut 10 recuperări.

Pe de altă parte, Danilo Gallinari a condus banca Hawks, înscriind 16 puncte.

Acum, se confruntă unul cu celălalt pentru ultima oară în acest sezon în Game 7 pentru a determina câștigătorul pentru finalele Conferinței de Est.