Suns au egalat seria 2-2 împotriva Lakers

Phoenix Suns s-au confruntat duminică cu Los Angeles Lakers pentru meciul 4.

Jocul 4 desfășurat la Staples Center s-a încheiat cu Suns învingându-i pe lakers cu 100-92 și a egalat seria 2-2 pentru a trece la Game 5 marți.

Lakers au început bine în primul trimestru, dar au început să piardă conducerea după al doilea sfert.

Apoi, lucrurile au început să coboare și mai mult pentru Lakers după ce Anthony Davis a ratat întreaga a doua repriză după ce a suferit o inghină stângă încordată.

Presiunea a fost pe Lebron James pentru joc după absența lui Davis.

Pe de altă parte, Chris Paul a urcat pentru Phoenix Suns și, ca rezultat, au câștigat față de Lakers și au egalat seria.

este harul mat legat de semnul harului

Lakers au preluat conducerea în primul sfert.

Deandre Ayton a început trimestrul cu o bătaie de cap, apoi James a răspuns înapoi cu o întindere.

Au egalat din nou jocul cu 9:22 rămase în primul sfert.

Wesley Mathews a scăpat apoi un triplu și Booker a răspuns cu o găleată.

Lebron James a răspuns cu un triplu.

Pasul lui Dennis Schroder către Lebron James pentru o altă găleată.

Jae Crowder a scăpat repede o găleată tăind plumbul în două puncte. Booker a doborât un triplu pentru a da conducerea Suns.

Anthony Davis a aruncat o lovitură de salt și Marc Gasol a aruncat un triplu.

Booker răspunse înapoi cu un jumper fadeaway. Cameron Payne a scăpat un triplu.

Torrey Craig a scăzut un alt triplu, preluând conducerea cu patru puncte de conducere.

Schroder a scăpat apoi rapid o lovitură de salt și a scăzut din nou un triplu.

Kyle Kuzma, lob către Marc Gasol, a mai dat o găleată la buzzer, preluând un punct de avantaj, încheind sfertul.

Suns au preluat conducerea în al doilea sfert.

Andre Drummond a început trimestrul cu o bătaie.

Cameron Johnson a venit apoi rapid cu o pregătire imediat după aceea.

Kyle Kuzma a scăpat apoi un triplu după aceea. Ben McLemore a renunțat apoi la un alt trei. La Lakers au preluat conducerea cu 9:58 minute rămase în sfert.

Au fost 27-37 cu 8:40 rămase în sfert.

Booker a tras un fault și a scăpat o găleată făcând un joc de trei puncte. Cameron Johnson a scăpat un triplu, reducând idealul în patru puncte.

Mclemore a scăzut un indicator cu trei puncte extinzând avantajul.

Soarele Phoenix a egalat rapid jocul cu 5:13 rămase în sfert.

Crowder a scăpat apoi repede un indicator cu trei. Matthews a răspuns înapoi cu un triplu.

Alex Caruso a adăugat apoi înapoi cu un triplu, preluând un avans de două puncte.

James a renunțat la Mikal Bridges și a preluat conducerea în patru puncte.

Bridges a răspuns înapoi cu un triplu.

Au fost 49-50 cu 1:18 rămas în sfert.

Chris Paul a aruncat o lovitură de salt pentru a prelua conducerea. Apoi, Bridges a adăugat un pointer cu trei.

Sfertul s-a încheiat cu 54-50, iar Suns au preluat conducerea.

Phoenix a dominat al treilea sfert.

Suns a scăpat rapid o găleată pentru a începe trimestrul.

Deandre Ayton a renunțat repede la spate la pasul lui Chris Paul.

Au fost 60-52 cu 9:26 rămase în sfert.

Ayton a lăsat încă o bătaie. Kuzma a venit cu un plutitor.

Bridges a scăpat apoi un indicator cu trei.

Paul a scăpat un jumper fadeaway spate-în-spate. Drummond a aruncat o bătaie.

Au fost 68-56 cam la jumătatea sfertului.

Drummond a aruncat o bătaie și Payne a răspuns înapoi cu găleți.

unde au plecat râurile philip la facultate

James a aruncat un plutitor după aceea și Paul a răspuns înapoi cu o găleată.

Au fost 77-64, cu aproximativ un minut rămas de jucat, iar Crowder a scăpat un plutitor.

Sfertul s-a încheiat cu 81-65 și Phoenix Suns a preluat conducerea în repriză.

Phoenix Suns au preluat conducerea și au câștigat jocul.

Lakers au început cu o găleată în sfert.

Au fost 85-67 cu 9:50 rămase în sfert.

Kuzma a scăpat apoi o întindere și, la celălalt capăt, Paul lob lui Ayton a dat o altă găleată.

Schroder a scăpat un triplu, iar Lebron James a renunțat apoi la un layup.

Au fost 88-74 la jumătatea sfertului. Marc Gasol a scăzut un triplu, reducând avantajul la 11 puncte.

Bridges a scăpat apoi un indicator cu trei. James scoase un strat și Booker aruncă un jumper.

Caruso a scăpat apoi un triplu. Paul a venit apoi cu un jumper fadeaway.

Gasol a scăpat un triplu, iar Crowder vine cu un triplu.

Ei iau 10 puncte de avantaj, cu 1:19 rămas în sfert.

Caruso a renunțat la o întindere, apoi Craig a venit cu o lovitură în următoarea posesie.

James a renunțat la o layup, apoi sfertul s-a încheiat 100-90, iar Suns au preluat conducerea.