UCLA și Gonzaga se potrivesc incredibil, Jalen Suggs strălucește pentru Gonzaga

Ce Film Să Vezi?

Turneul istoric UCLA se încheie cu Gonzaga învingându-i Jalen Suggs buzzer-beater în prelungiri în această duminică.

Gonzaga, numărul 1, s-a confruntat cu UCLA în runda de semifinală a turneului NCAA de pe Lucas Oil Stadium.

În timp ce Gonzaga a intrat pe teren ca o echipă de top pe tot parcursul turneului.

În mod similar, UCLA a intrat în curte ca o echipă pentru a intra în ultimele patru pentru prima din 2008.

Ambele i-au dat NCAA un meci care să-i amintească pe amândoi mergând cap la cap pe parcursul trimestrului regulat.

UCLA îi revine lui Gonzaga la buzzer în OT

UCLA îi revine lui Gonzaga buzzer-ul din OT (sursă: latimes.com )

În consecință, meciul intră în prelungiri și Gonzaga câștigă meciul 93-90 împotriva UCLA.

Meci competitiv până în ultimele secunde.

UCLA a început puternic, marcând în posesia inițială a jocului și continuând să lovească jumperii în timpul jocului.

Pe de altă parte, Joel Ayayi al lui Gonzaga a înscris primele șapte puncte și a terminat un scor maxim 16 în primele 20 de minute.

În mod similar, Johnny Juzang a condus tragerea pentru UCLA, cu 15 puncte la 6-8 încercări de poartă înainte de pauză.

JohnnyJuzang a terminat al doilea din toate timpurile în puncte (137) pentru @UCLAMBB la bărbați

JohnnyJuzang a terminat al doilea din toate timpurile în puncte (137) pentru @UCLAMBB în NCAA masculin (sursă: twitter.com )

Prima repriză se încheie cu un scor aproape, deoarece ambele echipe au făcut coșurile, niciuna dintre ele nu a creat prea mult spațiu.

În prima repriză a meciului, Gonzaga a preluat conducerea cu 45-44 cu doar un punct diferență.

Pe măsură ce au intrat în a doua jumătate, se părea că Zags va prelua conducerea în timp ce se separă.

Au forțat chiar cifrele de afaceri și marcarea în tranziție și au luat un avantaj de șapte puncte chiar înainte de zece minute.

Însă UCLA a fost urcat la întoarcere, trăgând incredibil de uimitor pentru a lega jocul și în cele din urmă să preia conducerea câteva minute mai târziu.

În termen de patru minute rămase de reglementare, cele două echipe încă tranzacționau scoruri. O piesă incredibilă a lui Gonzaga a făcut punctul culminant al reprizei a 2-a.

Blocul lui Suggs de Cody Riley a dus la o lovitură în tranziție de către Drew Timme la sfârșitul regulamentului, a ajutat la trimiterea jocului într-o sesiune suplimentară.

Ulterior, UCLA a obținut 37 de puncte în a doua repriză, iar Gonzaga a obținut 36 de puncte.

câți ani are acum Terry Bradshaw

În consecință, ambii intră în prelungiri cu o egalitate la 81-all.

Emoționantă emoționantă extraordinară de Gonzaga’s Suggs.

În regulamentul prelungirilor, centrul lui Gonzaga, Drew Timme, a făcut șase puncte rapide în primele două minute de prelungire.

Cu toate acestea, Gonzaga a fost condus doar de două puncte când Juzang de la UCLA a condus la jantă cu mai puțin de zece secunde de joc.

În consecință, a egalat jocul cu o întoarcere, dar scorul său a stabilit doar scena pentru Suggs.

În timp ce Jalen Suggs a înscris cu 40 de picioare la buzzer pentru a-i da lui Gonzaga o victorie în prelungiri cu 93-90 asupra U.C.L.A.

Dar, lovitura eroică a lui Suggs i-a condus pe Bulldogii neînvinși în al doilea joc de campionat național.

Jalen Suggs

Jalen Suggs ’buzzer-beater îi dă câștigului lui Gonzaga (sursă: theguardian.com )

Juzang a terminat cu 29 de puncte pentru a conduce Bruins, în timp ce Jaime Jaquez a scăzut cu 19 puncte.

Am ieșit luptând, a spus Juzang. Am ieșit, nu există o cale mai bună, nu există regrete. Toată lumea a luptat până la ultima piesă și ultima lovitură este ultima lovitură.

În mod similar, Tyger Campbell a obținut 17 puncte, iar Cody Riley a contribuit cu 14 puncte și 10 recuperări dublu-dublu.

Între timp, pentru Gonzaga, Drew Timme a înscris 25 de puncte, Joel Ayayi a înscris 22 de puncte.

La fel, Jalen Suggs a scăzut 16 puncte, urmat de Corey Kispert, care a obținut 15 puncte.

Gonzaga Bulldogs Gonzaga (31-0) va încerca să devină prima echipă de campionat național neînvinsă.

Luni seara, aceștia se vor confrunta cu numărul 2 Baylor Bears (27-2) în campionatul NCAA.

Jalen Suggs Buzzer Beater a spart Twitter.

Mă gândeam doar: „Te rog, te rog, intră”, nu vreau să merg la o oră suplimentară, a spus Suggs.

Este o nebunie, a spus Suggs. Din nou, așa cum am spus, să trăiesc efectiv acel moment - oh, Doamne. În acest moment, mă împiedic.

Încă nu cred. Nu va începe până dimineața.

În timp ce Jalen Suggs a realizat șutul de 40 de picioare, a obținut Kobe Bryant și Dwyane Wade a moment.

Mi-am dorit întotdeauna să alerg pe masă [după un câștigător al jocului], cum ar fi Kobe sau D-Wade, a spus Suggs.

Jocul în ansamblu a atras atenția multora din lumea NBA și a sportului.

Nu doar jocul a făcut titlu, dar buzzerul-sugestor Suggs a primit un răspuns excelent din partea NBA.

câți ani a fost dirk nowitzki în nba

Unde toată lumea de pe Twitter și-a postat reacția la joc și lovitura câștigătoare a lui Jalen.

Jucători de stele NBA precum Lebron James, Jamal Murray, Trae young și chiar sala fermierului Magic Johnson nu s-au putut opri din a-și arăta entuziasmul.

Jucătorii NBA reacționează la meciul din Final Four dintre UCLA și Gonzaga.

În primul rând, Lebron James și-a arătat reacția la joc prin Twitter.

Ulterior, l-a lăudat pe Jalen Suggs pentru lovitura sa incredibilă.

Unul dintre cei mai mari jucători din NBA și Hall of Famer Magic Johnson a luat de asemenea Twitter pentru a lăuda incredibilul meci.

De asemenea, Jamal Murray, Trae Young, Isaiah Thomas au părut impresionați de joc și l-au exprimat pe Twitter.

Jucătorii lui Gonzaga din NBA au fost încântați de finalul uimitor și-au exprimat entuziasmul când au văzut Bulldogii învingând UCLA în Final Four.

Și continuă sezonul lor neînvins și se îndreaptă spre Finale.

Pentru Brandon Clarke, a fost cel mai bun joc vreodată.

Între timp, foștii Bruins ai UCLA s-au dus și pe Twitter, exprimându-și neîncrederea la final.

Atacantul Cleveland Cavaliers, Kevin Love, care a jucat în ultima echipă a Final Four a UCLA în 2008 și-a arătat neîncrederea.

Meciul dintre UCLA și Gonzaga a fost unul dintre cele mai mari și palpitante meciuri ale turneului NCAA din 2021.

Sezonul 1 Gonzaga se va confrunta acum cu numărul 2 Baylor pentru titlu marți.