Știri

United câștigă West West cu un scor de 1-0, învârtit accidental de Dawson

Ce Film Să Vezi?

Manchester United alunecă pe locul al doilea în Premier League după ce autogolul lui Craig Dawson a favorizat clubul cu o victorie cu 1-0 în timpul Old Trafford MAtCH din 14 martie.

Jocul a fost jucat într-o luptă strânsă, deoarece ambele echipe se luptau să fie printre primele patru.

Cu toate acestea, nu a fost cea mai bună interpretare a lui United, cu excepția celor opt minute după a doua repriză. Skipperul Harry Maguire a renunțat frustrant la mustrarea echipei sale de a intensifica în prima repriză.

West Ham a încercat să facă o treabă bună. Cu toate acestea, nu au văzut ce urmează.

Prin întâmplare, Craig Dawson și-a făcut propriul gol pentru United și, după aceea, lucrurile au coborât.

Performanța sa de până târziu a fost genială pentru a-l împinge pe Hammer în primii patru. Dar în timpul reprizei a doua, presat de Scott McTominay , a marcat în propria sa plasă.

Manchester United

Dawson a dat în mod eronat un gol pentru United [Sursa: bbc.com/sport/football]

David Moyes a spus Sky Sports:

Sunt dezamăgit că am pierdut. Părți din joc le-am jucat ok și părți pe care nu le-am făcut. Modul în care ne-am configurat poate nu a funcționat prea bine. Pauzele noastre au fost foarte slabe în seara asta.

Tocmai mi s-a spus că Dawson a fost un autogol, credeam că Scott McTominay a marcat-o. Unul dintre lucrurile în care am fost buni în acest sezon a fost împiedicat sau apărat sau atacat, dar în seara asta nu a fost noaptea noastră.

United recâștigă locul doi în Premier League

United avea nevoie de scor, deși neintenționat. Au trecut de Leicester City, care se aflau pe locul doi, după victoria lor cu Sheffield United, cu o victorie cu 5-0 pe teren propriu.

Lui Marcus Rashford revenirea neașteptată a sporit spiritul echipei sale. Și-a rănit glezna în timpul meciului câștigător cu City în weekendul trecut, dar și-a revenit pentru a-și lua poziția în față.

Eforturile lui Mason Greenwood pentru un gol s-au jucat strălucit, însă, fără rezultat.

După 25 de minute în prima repriză, a condus mingea către Rashford, care nu a reușit dezamăgitor să profite de o bună ocazie.

37 de minute mai târziu, Greenwood a fost poziționat perfect pentru a primi mingea de la Fernandes pentru a face scorul de deschidere cu doar câteva minute înainte de pauză.

Cu toate acestea, deținătorul Hammer Lukasz Fabianski abil s-a îndepărtat de șutul său scăzut.

Tomas Soucek este descurajat de Luke Shaw.

A venit un punct când West Ham a fost pregătit și Tomas Soucek a făcut o încercare care a fost oprită de Luke Shaw.

Astfel, sub Solskjaer , a fost prima dată când United a menținut a patra foaie curată consecutivă.

Joe Buck a jucat vreun sport

În prima repriză, niciuna dintre echipe nu a fost la înălțime. Diavolii Roșii au fost lipsiți de lumină și neatenți cu trecerile lor, în timp ce Hammers lucrau din greu pentru a-și menține performanțele din fostele meciuri. Ambele părți erau lipsite de goluri.

Rashford, Fernandes , iar capacitățile de joc ale lui McTominays nu au fost cel mai dificil.

Echipa lui Moyes, în ciuda mai multor încercări, nu a reușit să tragă pe țintă.

la ce echipă a jucat cris collinsworth

Autogolul lui Craig Dawson schimbă echilibrul scorului

Abia după a doua repriză, United s-a ridicat. Neobișnuit, a fost și o descoperire pentru ei.

Proiectul lui Moyes pentru Red Devils a fost acela de a crea o apărare mai puternică în mijlocul terenului, schimbând jucătorii de la trei la patru. Dar United a jucat agresiv și a preluat conducerea.

Apoi a venit momentul neprevăzut. Apărarea puternică a lui Dawson împotriva lui Fernandes a direcționat neintenționat mingea în propria poartă sub presiunea construită de McTominay.

Jucătorii West Ham după normă întreagă

Moyes dezamăgit pentru partea sa [Sursa: bbc.com/sport/football]

În ultimele 30 de minute, atacantul portughez Fernandes a făcut o lovitură puternică bine lovită în minge, pentru a fi blocată de Fabianski cu o singură mână de la marginea zonei.

Și ultima încercare a lui Greenwood a fost deraiată când șutul său a sărit de la baza stâlpului, invitat de o pauză rapidă.

A spus David Moyes BBC Sport :

Ne-am pregătit să încercăm să le oferim niște probleme, la rândul nostru, ceea ce am constatat a fost că Luke Shaw a fost o problemă în partea stângă [pentru noi] și a trebuit să îmbunătățesc situația la jumătatea timpului.

Au avut momente de contraatac, dar am crezut că avem perioade în care jucam mult mai bine.

Suntem supărați. Nu mă bucur că am pierdut pentru că am simțit că avem șansa de a veni aici și de a susține un spectacol. Jucătorii s-au descurcat excelent și vom merge din nou și vom încerca să câștigăm următorul.

Ne place să ne fie greu. - Ole Gunnar

A spus Ole Gunnar Solskjaer Sky Sports : Așa cum era de așteptat, vor face întotdeauna greu pentru tine.

Am fi putut fi mai confortabili până la sfârșit, deoarece am avut câteva șanse decente să o finalizăm - ne place să ne îngreunăm.

Am creat oportunități masive, dar pasul final sau lovitura nu au fost suficient de bune.

Ar fi putut fi două sau trei cu ușurință - dar apoi ar fi putut ajunge în plasa noastră la sfârșit, deoarece acestea sunt o amenințare.

Știm că West Ham este o provocare pentru a intra în primele patru, așa că a fost un rezultat mare și am păstrat din nou o foaie curată.

Cu 14 puncte în urmă și nouă jocuri de jucat, Manchester United este pregătit să adopte o poziție feroce în cursa pentru primele patru campionate ale ligii Premier.

Cu siguranță va fi o bătălie între cei mai buni dintre cei mai buni, iar jucătorii lui Solskjaer sunt poziționați bine și pregătiți pentru ca cel mai bun om [echipa] să câștige.