Utah Jazz găsește câștigul tinerei echipe Grizzlies în jocul 3

Ce Film Să Vezi?

Echipa de top Utah Jazz are jucători cu mai multă experiență în playoff, în timp ce echipa Memphis Grizzlies este plină de jucători tineri fără multă experiență în playoff.

În ciuda experienței, Grizzlies dau un moment dificil Jazz-ului.

La fel s-a arătat în jocul 3 din playoff-urile dintre cele două echipe, ambele luptând pentru victorie până în ultimul minut al sfertului.

Jazz-ul a venit însă cu victoria finală asupra tinerilor Grizzlies.

Au învins Grizzlies cu 121-111, preluând seria 2-1 în avantaj.

Mike Conley și Donovan Mitchell au condus Jazz-ul la victorie.

Pe de altă parte, Ja Morant și-a continuat noaptea istorică alături de Dillon Brooks pentru a menține Jazz-ul în picioare, în ciuda pierderii.

Jazz-ul a început puternic, preluând conducerea în primul trimestru.

Donovan Mitchell l-a găsit pe Rudy Gobert pentru o retragere inversă pentru a începe trimestrul.

Apoi a scăpat un plan la următoarea posesie.

În timp ce Ja Morant îl înființează pe Jaren Jackson Jr. pentru un triplu.

Au fost 7-3 aproximativ două minute în sfert, Jazz primind un avans de patru puncte.

Dillon Brooks a venit apoi cu un jumper și Royce O'Neal a răspuns înapoi cu un triplu.

Mike Conley a scos un triplu la următoarea posesie.

Kyle Anderson l-a doborât pe un jumper peste Mitchell.

Mitchell a răspuns apoi repede cu un triplu. Morant a scăpat o întindere.

Au fost 18-9 cam la jumătatea sfertului, Grizzlies urmărind Jazz-ul cu nouă puncte.

Brooks a venit cu un jumper și Morant cu un plutitor imediat după, reducând avantajul cu mai puțin de cinci minute din sfert.

O’Neal a doborât un alt triplu și Ja Morant a venit rapid cu o găleată la celălalt capăt.

Ulterior, O'Neal a lovit un alt triplu, extinzând avantajul la 9 puncte, rămânând 2:20 în primul trimestru.

Morant a renunțat apoi la o întindere, iar Jordan Clarkson a răspuns imediat cu un jumper.

Joe Ingles a doborât un triplu cu 53,3 secunde rămase.

Georges Niang a scăpat un triplu, iar Rudy Gobert l-a blocat pe Ja Morant la margine.

Sfertul s-a încheiat cu 22-34, Jazz ocupând 11 puncte de conducere.

Jazz-ul a dominat în continuare Grizzlies în al doilea trimestru.

Rudy Gobert a început al doilea trimestru cu o lovitură la pasul lui Conley.

Tyus Jones a doborât un triplu și Anderson a venit cu o găleată la următoarea posesie.

Conley a scăpat rapid un triplu și Grayson Allen a răspuns cu un triplu.

Jazz-ul a luat 12 puncte de avans, cu 8:20 rămase în sfert.

Lobul lui Conley către Gobert extinde avantajul pentru Jazz.

Allen a scăpat un triplu și Mitchell a răspuns înapoi cu o întindere.

Morant a doborât un indicator cu trei puncte și a venit cu o scufundare de 360 ​​de grade pe pasul lui Brook.

O’Neal a scăpat apoi un triplu și Brooks a răspuns cu un plutitor.

Mitchell a doborât apoi un triplu, tras un fault.

Brooks a condus apoi direct la coș pentru un plutitor pe Miss Jazz.

Clarkson a doborât un triplu și Brooks a răspuns înapoi cu o întindere.

Conley a scăpat un triplu, iar Bojan Bogdanovic a venit cu un triplu.

Grayson Allen a răspuns înapoi cu un triplu, iar Anderson a deviat pasul Jazz și a lăsat un strat pe celălalt capăt.

Sfertul s-a încheiat 62-51, iar Jazz-ul a preluat din nou 11 puncte.

Jazz-ul a continuat să preia conducerea în al treilea trimestru.

Conley a început al treilea sfert cu un triplu. Morant a împușcat un săritor, dar a ratat și Jonas Valanciunas a scos din greșeală.

Valanciunas a scăpat apoi un jumper și Conley a răspuns înapoi cu un triplu.

De asemenea, a renunțat la eliminarea ratată a lui Jaren Jackson.

Au fost 68-59, cu 9 minute rămase în sfert, Valanciunas și-a scăpat propria dor de găleată.

Brooks a scăpat un triplu, iar Mitchell a lăsat o găleată ulterior.

Jackson a condus până la jantă și a terminat cu o întindere.

Jumperul lui Brook a redus avantajul Jazz-ului la șase puncte la jumătatea sfertului.

Mitchell a venit apoi cu un plan care extinde avantajul.

Desmond Bane lovește un triplu care aduce jocul în cinci puncte.

Și Mitchell a răspuns înapoi cu un jumper.

Allen a venit cu un triplu la pasul lui Morant, urmărind Jazz-ul cu patru puncte la mai puțin de patru minute.

Bogdanovic a răspuns înapoi cu un șut fadeaway și cu un triplu la următoarea posesie.

Clarkson a scăzut un alt triplu, extinzând avantajul la 12 puncte.

Morant a venit apoi cu un jumper.

la ce facultate a mers joe montana

Au fost 80-90, cu 1:41 rămas de jucat în sfert, Morant l-a înființat pe Anderson pentru un triplu.

Gobert a venit cu o găleată după ce aproape a pierdut-o în fața Grizzlies.

Clarkson a doborât un triplu înapoi cu 6,3 secunde rămase pe ceas.

Sfertul s-a încheiat 96-85, Jazz-ul preluând conducerea.

Jazz-ul a venit cu victoria în ultimul trimestru.

Au fost 96-89 cu aproximativ două minute în al patrulea sfert

Jones lovește un triplu, dar îl ratează, apoi Anderson îl înclină, reducând avantajul la trei puncte, la mai puțin de nouă minute din sfert.

Clarkson a renunțat apoi la un layup și Allen a răspuns înapoi cu un layup cu Gobert care îl păzea.

Allen a scos apoi un triplu la următoarea posesie, egalând jocul cu mai puțin de opt minute rămase pentru a juca.

Mitchell a venit cu o layup, dar ratează și Gobert a scăpat șutul ratat.

Morant a venit repede cu o găleată la celălalt capăt.

Conley a scăpat apoi un triplu și Morant a revenit și el cu un triplu.

Au fost 105-103 cu Jazz-ul în frunte la jumătatea sfertului.

Brooks a venit apoi cu un jumper, legând din nou jocul.

Grizzlies au preluat în cele din urmă conducerea 105-107 cu 4:52 rămase în joc.

Lobul lui Conley la Gobert a egalat din nou jocul.

Au fost 107-109 cu Grizzlies în frunte, Mitchell a tras un fault, a scăpat o găleată și a luat un punct de avantaj.

Ulterior, Mitchell a aruncat un uriaș triplu și Gobert a tras un fault, aruncând o găleată.

Gobert l-a negat pe Jackson chiar la margine.

Jazz-ul a făcut o cursă de 12-0, încheind jocul cu o victorie de 121-111 asupra Grizzlies.

Donovan Mitchell și Mike Conley au sigilat victoria pentru Jazz.

Jazz-ul a început puternic luând un avans de 11 puncte în primul trimestru și a continuat să domine Grizzlies până când Grizzlies a revenit și a egalat jocul în al patrulea sfert.

Grizzlies au preluat chiar conducerea în ultimele câteva minute în al patrulea trimestru, dar cu ajutorul lui Conley și Mitchell, Jazz-ul a venit cu un parcurs de 12-0 și în cele din urmă a învins Grizzlies.

Donovan Mitchell a condus Jazz-ul, marcând 29 de puncte, 2 recuperări și 5 pase decisive.

Când ai un tip cu atât de multă competiție, va face să se întâmple unele lucruri, a spus Quin Snyder, antrenor de jazz din Utah, după spectacolul lui Mitchell.

În timp ce Mike Conley Jr. a scăzut 27 de puncte, 6 recuperări și 8 pase decisive împotriva fostei sale echipe.

Sincer, sunt doar fericit pentru victorie, a spus Conley după victorie. Va fi o serie dificilă. Pentru a veni într-un loc ca acesta, cu care sunt atât de familiarizat și a fi de cealaltă parte și a auzi huiduielile, cu siguranță pregătește scena. Sunt mulțumit de câștig.

Toți începătorii au marcat în cifre duble pentru Jazz.

Rudy Gobert a scăzut 15 puncte și 14 recuperări dublu-dublu.

Bojan Bogdanovic a terminat cu 15 puncte, 6 recuperări și asistență.

Royce O'Neale a scăzut 12 puncte și 7 recuperări.

În timp ce Jordan Clarkson conducea banca Jazz, scăzând cu 15 puncte.

Avem un grup dezinteresat și băieți au stat acolo. Vorbim despre închidere și am putut face asta în seara asta. A fost întregul grup, a spus antrenorul principal al Jazz-ului, Quin Snyder.

Apărarea Jazz-ului la sfârșitul jocului a ajutat echipa să sigileze victoria.

Unul dintre lucrurile despre care am vorbit este încercarea de a ne îmbunătăți defensiv pe măsură ce jocul continuă, a spus Snyder. Evident, Ja este un jucător atât de grozav. Am crezut, la fel ca orice, Mike Conley era incredibil cu rapiditatea și prezența sa pe minge.

Ja Morant și-a continuat performanța strălucită în ciuda pierderii.

Tânăra echipă Grizzlies a continuat să lupte până în ultimele minute de joc.

Pe măsură ce au reușit să condimenteze jocul în al patrulea trimestru, după ce au rămas în urmă cu până la 11 puncte în trimestrele anterioare.

Grizzlies au reușit să revină și chiar au preluat conducerea în ultimele minute ale jocului înainte de a pierde în cele din urmă în apărarea Jazz.

Ja Morant și-a continuat tragerea strălucită, în ciuda pierderii, căzând 28 de puncte, 3 recuperări și 7 pase decisive.

Odată cu performanța din acest meci, Ja devine al patrulea jucător din istoria NBA care a scăzut peste 100 de PTS în primele sale trei jocuri din playoff

Se alătură lui Wilt Chamberlain, George Mikan și Kareem Abdul-Jabbar.

Pe lângă Ja, Dillon Brooks a avut și o noapte uimitoare, deoarece a scăzut 28 de puncte, 3 recuperări și 2 pase decisive.

Kyle Anderson a scăzut 11 puncte și 13 recuperări dublu-dublu împreună cu 5 pase decisive.