Știri Din Premier League

West Brom 1-1 Wolves: Raport general

Ce Film Să Vezi?

West Brom a venit din spate pentru a găsi egal cu 1-1 acasă la rivalii Wolves, dar un punct i-a refuzat. Egalul lui Mbaye Diagne probabil nu va fi suficient pentru a salva echipa lui Sam Allardyce

Golul lui Mbaye Diagne în a doua repriză a fost anulat Fabio Silva Noroc în prima repriză. Dar o remiză însemna Sam Allardyce Echipa a avut 10 puncte de siguranță, la patru jocuri.

Lupii au avut mult fotbal pe tot parcursul sezonului. Cu toate acestea, slăbiciunea lor era evidentă ca. Nuno Espírito Santo Forma nu a reușit să reziste presiunii West Brom în timp.

Pe măsură ce ploaia a căzut pe pământ, ambele echipe au luat ceva timp pentru a intra în orice ritm. Dar echipa Wolves a primit prima șansă când Romain Saiss s-a îndreptat direct spre Sam Johnstone.

Echipa vizitatoare a condus cea mai mare parte a primei reprize, Nelson Semedo forțând o salvare mult mai bună. Apoi, portarul Baggies în prima oră înainte de Vitinha și-a încercat norocul.

West Brom în timp ce se apropia de progres. Era târziu în repriză, când un colț scurt și-a găsit drumul spre Diagne la poarta îndepărtată. Cu toate acestea, el nu putea decât să devieze peste poartă decât în ​​plasă.

cât valorează dan marino

S-ar dovedi costisitor în câteva minute, când lupii vor conduce în situații pline de umor de cealaltă parte, după un joc jucăuș care îl prezintă pe Owen Otasowie și Vitinha.

Kyle Bartley părea că se va retrage, dar efortul său a ajuns la Silva. A sărit-o pe Johnstone în plasa Albion. Mult spre încântarea tânărului atacant care era pe roți să sărbătorească.

Portughezii s-au străduit să reducă distanța lăsată de Raul Jimenez. Dar acesta a fost cel de-al doilea gol al său împotriva celor mai mari rivali ai Lupilor, în plus, în plus față de justificarea revenirii sale la prima echipă.

Singura schimbare din pauză a fost seniorul, Mike Dean, responsabil de arbitru pentru a doua repriză după accidentarea lui Paul Tierney. Dar a existat un anumit impuls în echipa gazdă.

West Brom a aruncat totul Lupilor.

West Brom a aruncat totul lupilor la începutul reprizei a doua. Portarul Rui Patricio a făcut două pase decisive în care egalarea părea inevitabilă.

În primul rând, impresionantul Matheus Pereira îi strecurase mingea lui Conor Townsend, doar pentru ca fundașul să tragă un gol foarte aproape de Patricio pe unghi.

înălțimea și greutatea eli manning

West Brom vs. Lupii (Sursa AsumeTech)

West Brom vs. Lupii (Sursa: AsumeTech)

După aceea, munca bună făcută de înlocuitorul Matty Phillips l-a găsit pe Sam Gallagher în spațiu la mică distanță. Așa că mijlocașul și-a putut vedea efortul terminat.

Golul a venit în cele din urmă doar o oră mai târziu, când Diagne a fost lăsat nemarcat în centrul porții pentru a se îndrepta calm spre castelul de stânga al lui Townsend.

Cu ambele echipe care urmăreau golul câștigător, a făcut un final deschis în timp ce ploaia a coborât pe Hawthorns gătită în groapă. Dar niciuna dintre părți nu a avut calitatea de a crea o altă șansă clară mai târziu.

Rezultatul înseamnă că West Brom a obținut cel mai bun joc al sezonului Black Country, câștigând la Molineux în ianuarie. Dar revanșa ulterioară a jocului pare acum puțin probabilă.